KADRA FINÓW NA MŚ w LOTACH, CHOROBA AHONENA

KADRA FINÓW NA MŚ w LOTACH, CHOROBA AHONENA

Koivuranta Anssi Zakopane B.Leja  - KADRA FINÓW NA MŚ w LOTACH, CHOROBA AHONENAKolejne reprezentacje podają składy na Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich w Harrachovie, które rozpoczną się już w czwartek. Tym razem kadrę zaprezentował trener Finów – Pekka Niemelä.

 

Finlandię w Czechach reprezentować będą: Anssi Koivuranta, Lauri Asikainen, Ville Larinto i Sebastian Klinga. O ile pierwsza trójka zawodników nie powinna być zaskoczeniem – (pozycja Koivuranty i Asikainena w fińskich skokach jest jasna, Larinto zyskał uznanie trenera po nordyckim tournee) – o tyle obecność Klingi można uznać za niespodziankę.

Ahonen Janne.Kata.Deak - KADRA FINÓW NA MŚ w LOTACH, CHOROBA AHONENANajbardziej zauważalny jest brak w składzie doświadczonego Janne Ahonena. Jest to jednak spowodowane problemami ze zdrowiem 36-letniego Fina. Jak się okazuje, słynny skoczek, który nie wystąpił w pucharowych zmaganiach w Kuopio, Trondheim i Oslo, miał objawy świńskiej grypy.

„Janne miał objawy świńskiej grypy i zapalenie płuc, miał przez kilka dni 40 stopniową gorączkę. To była bardzo gwałtowna, niebezpieczna choroba. Janne był bardzo obolały, najgorsze jednak już za nim. Nie ma jednak mowy, aby mógł już teraz wrócić do rywalizacji – najpierw musi się wyleczyć i powrócić do treningów. Jest mała nadzieja, że wystąpi w Planicy, a większa – że wystartuje w wiosennych Mistrzostwach Finlandii” – powiedział menedżer skoczka – Jukka Härkönen.

Źródło: informacja własna / iltalehti.fi

Podziel się:

Dodaj komentarz