STOCH, PREVC I FREUND PRZED WYJAZDEM DO HARRACHOVA
Skocznie w Harrachovie jeszcze za czasów użytkowania (fot. Stefan Piwowar)

STOCH, PREVC I FREUND PRZED WYJAZDEM DO HARRACHOVA

Harrachov Certak fot.S.Piwowar - STOCH, PREVC I FREUND PRZED WYJAZDEM DO HARRACHOVAPrzed nami ostatni ważny punkt w tegorocznym kalendarzu Pucharu Świata. Po kilku dniach odpoczynku, skoczkowie przenoszą się z nieco wietrznej Skandynawii na jedną z najbardziej niebezpiecznych lotni na świecie, do Harrahova. Sprawdziłam z jakim nastawieniem jadą do Czech najlepsi zawodnicy tego sezonu.

 Kamil Stoch podchodzi do mistrzostw świata jak do każdego innego konkursu, z pełnym profesjonalizmem, ale również z pokorą i dystansem.

 Nie chcę niczego obiecywać, nie muszę nikomu niczego udowadniać. Znam swoją wartość i wiem, że umiem sobie radzić na mamutach. W Harrachovie chcę jednego: polatać sobie– mówi lider klasyfikacji generalnej PŚ.

 Peter Prevc wyjazd do Czech poprzedził treningami w Planicy. Dwa lata temu Słoweniec nie znalazł się na liście startowej mistrzostw w Vikersund z powodu kontuzji. Teraz ma prosty plan na najbliższy weekend: Jestem spokojny, nie mam wysokich oczekiwań. Będę myślał o każdym pojedynczym skoku – mówi 22-latek. Nie mogę się już doczekać mistrzostw. Ostatnio wszystkie konkursy odbywały się mniejszych, podobnych pod względem wielkości obiektach. Zatęskniłem już za mamutem– dodaje Słoweniec. Warto przypomnieć, że Prevc jest najlepszym lotnikiem tego sezonu, małą kryształową kulę wywalczył podczas zawodów w Kulm.

 Severin Freund będzie walczył o zwycięstwo indywidualne, ma także szansę na kolejne złoto z drużyną. Bardzo się cieszę na ten ostatni ważny punkt sezonu olimpijskiego. W Harrahovie znowu będą do rozdania medale, a to bardzo mnie motywuje– tłumaczy świetnie skaczący Bawarczyk. Ostatnim niemieckim mistrzem świata w lotach był Sven Hannawald, który zdobył tytuł w 2002 roku.

Do Harrachova znowu pojedzie kilku faworytów. Czy i tym razem główne trofeum znajdzie się w rękach Polaka?

Źródła: eurosport.onet.pl/ spotr.de/dnevnik.si

 

Podziel się:

Dodaj komentarz