ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska PODSUMOWUJE PIERWSZY DZIEŃ MŚ w LOTACH
łukasz Kruczek,

ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska PODSUMOWUJE PIERWSZY DZIEŃ MŚ w LOTACH

Kruczek Lukasz Harrachov fot.S.Piwowar - ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska PODSUMOWUJE PIERWSZY DZIEŃ MŚ w LOTACHKamil Stoch, Maciej Kot, Klemens Murańka i Jan Ziobro – Polacy w komplecie awansowali do dalszych serii Mistrzostw Świata w lotach. Dzisiejszy dzień na skoczni w Harrachovie podsumował dla nas trener polskiej kadry – Łukasz Kruczek.

 

SkokiPolska: Kamil nie był do końca zadowolony ze swoich piątkowych skoków. Jak Pan je oceni?

Łukasz Kruczek: Nie do końca funkcjonowało wszystko jak należy, szczególnie w pierwszym skoku [186 m]. Jutro jest kolejny i przede wszystkim inny dzień. W ten sposób należy do tego podejść.

 

SkokiPolska: Wydawało się, że Prevc będzie faworytem, teraz dołączyło więcej zawodników. Straty punktowe Kamila nie są małe, uważa Pan, że uda się ich jeszcze przeskoczyć?

Łukasz Kruczek: Dobre skoki treningowe nie zawsze się przekładają na dobre skoki w zawodach. To jest jednak całkiem co innego. Czasem w treningu stosuje się inny sprzęt i w związku z tym, nie ma to pełnego przełożenia na zawody. Patrząc na same punkty to faktycznie jest to dużo, ale z drugiej strony na dużych skoczniach, przeznaczonych do lotów różnice między zawodnikami też mogą być większe.

 

SkokiPolska: Maciek od początku plasuje się tu w czołówce, sądzi Pan że uda mu się utrzymać w czołowej „10”?

Łukasz Kruczek: Jeśli utrzyma koncentrację na zadaniu w postaci dobrych technicznie skoków, wtedy ma szansę.

 

SkokiPolska: Jest Pan zadowolony z występu Klimka?

Łukasz Kruczek: Klimek skoczył dziś dobre skoki, w drugiej serii trafił na trudniejsze warunki i stad skok krótszy. Niemniej jednak wydaje się, że konkurs dla niego był na plus.

 

SkokiPolska: Janek wczoraj spisywał się lepiej – dziś sam mówił o próbach „brak słów”. Co się stało?

Łukasz Kruczek: Wczoraj skakał, przynajmniej od strony technicznej bardzo podobnie do dziś. Skoki są taka dyscyplina, że nie zawsze prawidłowe wykonanie skoku przekłada się na dobry wynik. Jasiek należy do grupy zawodników, którzy cały czas mają mało doświadczenia i kolejne starty w zawodach obojętnie jakiej rangi są lekcjami, które będą procentować w przyszłości.

 

SkokiPolska: Parę słów o warunkach – było dzisiaj w miarę równo? I ten nieszczęśliwy upadek Hajka…

Łukasz Kruczek: U Hajka wypięła się narta – stąd upadek. Przy tych temperaturach, trudno o idealne przygotowanie skoczni. Tutaj trudno mówić o błędach z strony organizacji. Skocznia jest dobrze przygotowana.

 

SkokiPolska: Prognozy mówią jutro i niedzielę nawet o 10 m/s, pańskim zdaniem uda się w jakikolwiek sposób rozegrać sobotnie i niedzielne zawody?

Łukasz Kruczek: Jutro jest szansa, na niedziele faktycznie jest w prognozie źle, ale jak to z prognozami – czasami się nie sprawdzają…

 

rozmawiał Bartosz Leja

Podziel się:

Dodaj komentarz