PŚ Pań FALUN: SERIA PRÓBNA ODWOŁANA! KONKURS PRZEŁOŻONY na 17:15

Palasz Magdalena lot Frederik.Clasen - PŚ Pań FALUN: SERIA PRÓBNA ODWOŁANA! KONKURS PRZEŁOŻONY na 17:15Seria próbna poprzedzająca sobotni konkurs Pucharu Świata Pań w Falun została odwołana. Na skoczni HS-100 panują trudne warunki atmosferyczne. W rywalizacji zobaczymy dwie reprezentantki Polski, które będą walczyły o zdobycie kolejnych punktów w sezonie olimpijskim.

Planowana na godzinę 14:15 seria próbna nie odbyła się z powodu silnych podmuchów wiatru na obiekcie, który w przyszłym roku będzie areną zmagań w  Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym.

Na starcie pojawi się 49 zawodniczek z 16 krajów.

Wśród pań już podczas rywalizacji w rumuńskim Rasnovie rozstrzygnęły się losy wielkiej Kryształowej Kuli za końcowy triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Ponownie po cenne trofeum sięgnie Japonka – Sara Takanashi, która w sezonie olimpijskim zdominowała konkursy Pucharu Świata, wygrywając aż 13 razy.

Na rozbiegu zobaczymy dwie biało-czerwone. Z numerem pierwszym konkurs rozpocznie Joanna Szwab, a jako piąta swój skok odda Magdalena Pałasz.

Konkurs miał rozpocząć się o godzinie 16:15. Po jeszcze jednym przełożeniu udało się przeprowadzić pierwszą serię konkursową, która rozpoczęła się o 17:15.

Źródło: informacja własna

Podziel się:

Dodaj komentarz