You are currently viewing MŚ w LOTACH HARRACHOV: PROBLEMÓW Z WIATREM CIĄG DALSZY

MŚ w LOTACH HARRACHOV: PROBLEMÓW Z WIATREM CIĄG DALSZY

Harrachov.2014 fot.Harrachov2014 harrachov.cz .facebook - MŚ w LOTACH HARRACHOV: PROBLEMÓW Z WIATREM CIĄG DALSZY

Po sobotniej absencji skoczków na mamuciej skoczni w Harrachovie, możliwa jest także niedzielna powtórka wydarzeń. Prognozy na dzisiejszy konkurs drużynowy nie są optymistyczne.

W sobotę nie udało się rozegrać 3. i 4. serii mistrzostw świata w lotach narciarskich. Z tego powodu za oficjalne wyniki uznano piątkowe rezultaty i na ich podstawie rozdano medale. Także i dziś na Certaku pogoda jest daleka od idealnej. Mocne porywy wiatru nie ustają. W tej sytuacji ciężko będzie o jakiekolwiek skoki.

Według najnowszych informacji seria próbna ma rozpocząć się o godzinie 13. Ale czy dojdzie ona do skutku? Pierwsza seria konkursowa zaplanowana jest na godzinę 14. W tych warunkach, które obecnie panują na kompleksie skoczni Certak ciężko będzie o jakiekolwiek skoki.

Do rywalizacji zostało zgłoszonych 8 zespołów. Faworytami do zdobycia medali są mistrzowie olimpijscy z dużej skoczni – Niemcy. W ich składzie nie zabraknie świeżo upieczonego mistrza świata w lotach – Severina Freunda. Do walki o medale włączą się również Austriacy, dla których konkurs indywidualny nie był udany. Nie można również zapominać o Słoweńcach. Świetnie skacze tutaj Peter Prevc, który w piątek prowadził po pierwszej serii konkursu indywidualnego, kończąc go ostatecznie na najniższym stopniu podium.

Przypomnijmy, że polska drużyna ma wystąpić w składzie: Kamil Stoch, Maciej Kot, Klemens Murańka i Piotr Żyła. Ten ostatni zastąpił w składzie Jana Ziobro, który startował w konkursie indywidualnym.

Pozostaje nam mieć nadzieję, że wiatr na skoczniach Certak ustąpi i zawody odbędą się. Czy to z opóźnieniem czy bez, byleby bezpiecznie.

Źródło: informacja własna / skispringen.com

Podziel się:

Dodaj komentarz