You are currently viewing PŚ Pań FALUN: KONKURS ODWOŁANY, POGODOWA NIEMOC ORGANIZATORÓW

PŚ Pań FALUN: KONKURS ODWOŁANY, POGODOWA NIEMOC ORGANIZATORÓW

Falun Lugnet Falun.2015 - PŚ Pań FALUN: KONKURS ODWOŁANY, POGODOWA NIEMOC ORGANIZATORÓW

Drugi konkurs Pucharu Świata Pań w Falun został odwołany. Na skoczni HS-100 panują zbyt silne podmuchy wiatru, które uniemożliwiają rywalizację. Swoje skoki zdążyły oddać dwie biało-czerwone, Magdalena Pałasz i Joanna Szwab.

Już podczas serii próbnej organizatorzy zmagali się z trudnymi warunkami atmosferycznymi. Po skoku 31 zawodniczek jury podjęło decyzję o przerwaniu rywalizacji z racji zbyt silnych podmuchów wiatru. Konkurs rozpoczął się tak jak planowo, o godzinie 10. Jednak już na samym początku na skoczni nie panowały optymalne warunki, aby oddawać bezpieczne skoki.

Po skoku Henrich Taylor nastąpiła decyzja o pięciominutowej przerwie. Następnie odbyło się spotkanie jury, które postanowiło odwołać całe zawody. Swojej skoki tym razem oddało 32 zawodniczki.

Na prowadzeniu była Henrich Taylor, która lądowała na 89 m. Tuż za nią znajdowała się Spela Rogelj (91 m), która wyprzedzała swoja rodaczkę Urse Bogataj (89,5 m).

Na rozbiegu pojawiły się również reprezentantki Polski. Startująca z drugim numerem startowym Joanna Szwab uzyskała 74,5 m , co dawało jej w chwili przerwania konkursu 23 pozycję. Słabiej spisała się Magdalena Pałasz, która uzyskała zaledwie 65 m .

Już za tydzień panie powalczą na skoczni HS-139 w słoweńskiej Planicy. Będzie to zarazem ostatni konkurs, który zakończy zmagania pań w sezonie 2013/2014.

KLASYFIKACJA GENERALNA PŚ PAŃ

źródło: informacja Własna

Dodaj komentarz