You are currently viewing BIGNA WINDMUELLER I WENDY VUIK ZAKOŃCZYŁY KARIERY

BIGNA WINDMUELLER I WENDY VUIK ZAKOŃCZYŁY KARIERY

Windmueller Bigna M.Grzywa 1024x683 - BIGNA WINDMUELLER I WENDY VUIK ZAKOŃCZYŁY KARIERYDwie zawodniczki startujące w Pucharze Świata – Szwajcarka Bigna Windmueller i Holenderka Wendy Vuik – zdecydowały się zakończyć swoje sportowe kariery po tym sezonie. 

 

Bigna Windmueller ma zaledwie 23 lata, jednak podjęła decyzję o zakończeniu kariery ze względu na swoje lewe kolano. Przed konkursem olimpijskim w Soczi poczuła w nim ból, jednak skakała dalej. Dokładne badania zostały zrobione w austriackim Seefeld, kiedy ból powrócił. Zdiagnozowano wtedy częściowe naderwanie więzadła krzyżowego w kolanie, które komplikuje jej powrót do pełni sportowych sił.

Dzięki skokom narciarskim udało mi się zdobyć duże doświadczenie. Nauczyłam się wielu rzeczy, teraz patrzę na te wszystkie lata treningów z dumą i wdzięcznością. Czekam aż rozpocznie się nowy rozdział w moim życiu” – komentuje zawodniczka.

Szwajcarka raz znalazła się na podium zawodów Pucharu Świata (japońskie Zao 2014), dwukrotnie uplasowała się też na najniższym stopniu podium zimowych zawodów Pucharu Kontynentalnego, udało jej się to w Toblach (2007) i Schonach (2008). Na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi była sklasyfikowana na 18. miejscu.

Vuik Wendy Hinterzarten S.Piwowar - BIGNA WINDMUELLER I WENDY VUIK ZAKOŃCZYŁY KARIERY25-letnia Wendy Vuik zdecydowała się odłożyć narty ze względu na niewystarczające warunki do treningów, bez których nie była w stanie rywalizować na najwyższym poziomie. „W innych krajach wsparcie dla skoków narciarskich jest zdecydowanie lepsze. To trochę frustrujące – przyznaje.

Jej najlepszym wynikiem w Pucharze Świata jest 14. lokata z Hinterzarten (2012 rok). Przez 5 sezonów startowała w Pucharze Kontynentalnym. Miłym akcentem na zakończenie sportowej kariery była 3. lokata w zawodach PK w Falun, którą wywalczyła na początku marca tego roku. Nie brała udziału w konkursach olimpijskich w Soczi. Holenderka planuje teraz zostać nauczycielką.

 

Źródło: berkutschi.com /skispringen.com

Podziel się:

Dodaj komentarz