PŚ PLANICA: PUNGERTAR WYGRYWA KWALIFIKACJE, PIĘCIU POLAKÓW w KONKURSIE
Matjaž Pungertar, fot. Julia Piątkowska

PŚ PLANICA: PUNGERTAR WYGRYWA KWALIFIKACJE, PIĘCIU POLAKÓW w KONKURSIE

Pungertar Matjaz fot.Julia .Piatkowska - PŚ PLANICA: PUNGERTAR WYGRYWA KWALIFIKACJE, PIĘCIU POLAKÓW w KONKURSIESłoweniec Matjaz Pungertar wygrał kwalifikacje do jutrzejszego konkursu PŚ w Planicy (Bloudkova Velikanka K-120 / HS-139). W piątkowych zmaganiach zobaczymy też pięciu reprezentantów Polski.

 

Matjaz Pungertar wygrał w kwalifikacjach skokiem na 128,5 metra (121,7 pkt). Drugi zyla piotr s.piwowar - PŚ PLANICA: PUNGERTAR WYGRYWA KWALIFIKACJE, PIĘCIU POLAKÓW w KONKURSIEbył jego rodak – Anze Lanisek (128,5 m / 119,9 pkt), a trzeci – Norweg Andreas Stjernen (127,5 m / 119,6 pkt).

Kolejne lokaty zajęli: 4. Nejc Dezman (125,5 m), 5. Cene Prevc (126 m), 6. Tom Hilde (124 m).

W czołowej dziesiątce uplasował się Piotr Żyła (122 m / 8. miejsce). Dobrze zaprezentował się także Dawid Kubacki (122 m / 11. miejsce). Awans wywalczyli ponadto Maciej Kot (120 m / 26. miejsce) i Klemens Murańka (118 m / 31. miejsce). Poza konkursem znalazł się niestety po słabszym skoku (116,5 m / 43. miejsce) Jan 1959973 507505782691065 573974148 n - PŚ PLANICA: PUNGERTAR WYGRYWA KWALIFIKACJE, PIĘCIU POLAKÓW w KONKURSIEZiobro.

Sporą niespodzianką jest brak awansu do konkursu m.in. Jerneja Damjana, Rune Velty, czy Anssi Koivuranty.

Z czołowej „10” PŚ najlepiej spisał się Severin Freund (129 m), który oddał najdłuższy skok kwalifikacji. Kamil Stoch, który jako lider PŚ awans miał także zapewniony skoczył 125 metrów. Wicelider – Peter Prevc wylądował pół metra dalej.

 

Pełne wyniki kwalifikacji:

 
zawodnik
kraj
odległośc
punkty
status
1
Matjaz Pungertar
SLO
128,5 m
121.7
Q
2
Anze Lanisek
SLO
128,5 m
119.9
Q
3
Andreas Stjernen
NOR
127,5 m
119.6
Q
4
Nejc Dezman
SLO
125,5 m
116.8
Q
5
Cene Prevc
SLO
126,0 m
116.4
Q
6
Tom Hilde
NOR
124,0 m
112.2
Q
7
Reruhi Shimizu
JPN
124,5 m
110.8
Q
8
Anders Fannemel
NOR
122,5 m
109.6
Q
 
Piotr Żyła
POL
122,0 m
109.6
Q
10
Vincent Descombes Sevoie
FRA
124,0 m
108.7
Q
11
Dawid Kubacki
POL
122,5 m
108.4
Q
12
Denis Kornilov
RUS
122,5 m
107.2
Q
13
Andreas Kofler
AUT
121,5 m
107.0
Q
14
Bjoern Einar Romoeren
NOR
121,0 m
106.9
Q
15
Richard Freitag
GER
121,0 m
105.5
Q
16
Wolfgang Loitzl
AUT
120,0 m
105.1
Q
17
Jakub Janda
CZE
120,5 m
105.0
Q
18
Andreas Wank
GER
120,0 m
104.0
Q
 
Antonin Hajek
CZE
119,0 m
104.0
Q
20
Mackenzie Boyd-Clowes
CAN
119,5 m
103.6
Q
21
Roman Koudelka
CZE
120,0 m
103.5
Q
22
Lauri Asikainen
FIN
119,5 m
103.3
Q
23
Roberto Dellasega
ITA
120,5 m
102.2
Q
24
Michael Hayboeck
AUT
118,5 m
101.5
Q
25
Robert Hrgota
SLO
121,0 m
101.4
Q
26
Maciej Kot
POL
120,0 m
101.3
Q
27
Marinus Kraus
GER
117,5 m
100.9
Q
28
Ronan Lamy Chappuis
FRA
120,0 m
100.5
Q
29
Cestmir Kozisek
CZE
120,0 m
99.9
Q
30
Yuta Watase
JPN
118,0 m
99.6
Q
31
Klemens Murańka
POL
118,0 m
99.0
Q
 
Jaka Hvala
SLO
118,0 m
99.0
Q
 
Jan Matura
CZE
116,5 m
99.0
Q
34
Manuel Fettner
AUT
117,5 m
98.7
Q
35
Anze Semenic
SLO
117,0 m
98.3
Q
36
Robert Kranjec
SLO
117,5 m
98.1
Q
37
Jurij Tepes
SLO
116,5 m
97.2
Q
38
Kaarel Nurmsalu
EST
118,0 m
97.1
Q
39
Kento Sakuyama
JPN
118,5 m
96.9
Q
40
Gregor Deschwanden
SUI
117,5 m
96.2
Q
41
Jernej Damjan
SLO
116,5 m
95.9
NQ
42
Markus Eisenbichler
GER
118,0 m
95.1
NQ
43
Jan Ziobro
POL
116,5 m
95.0
NQ
44
Tomaz Naglic
SLO
117,0 m
94.9
NQ
45
Rune Velta
NOR
115,5 m
94.5
NQ
46
Lukas Hlava
CZE
115,5 m
94.3
NQ
47
Rok Justin
SLO
116,0 m
94.1
NQ
48
Gabriel Karlen
SUI
114,5 m
93.5
NQ
49
Alexey Romashov
RUS
115,0 m
92.5
NQ
50
Marco Grigoli
SUI
114,5 m
92.4
NQ
51
Hyun-Ki Kim
KOR
114,5 m
92.3
NQ
52
Shohei Tochimoto
JPN
114,5 m
92.2
NQ
53
Alexandre Mabboux
FRA
114,0 m
92.1
NQ
54
Dimitry Vassiliev
RUS
115,0 m
91.4
NQ
55
Ilmir Hazetdinov
RUS
113,0 m
90.6
NQ
56
Anssi Koivuranta
FIN
115,0 m
90.3
NQ
57
Sebastian Colloredo
ITA
114,5 m
89.7
NQ
 
Sebastian Klinga
FIN
113,5 m
89.7
NQ
59
Vladimir Zografski
BUL
112,5 m
88.5
NQ
60
Anders Johnson
USA
112,0 m
86.7
NQ
61
Nicholas Fairall
USA
111,0 m
86.0
NQ
62
Heung-Chul Choi
KOR
110,5 m
85.4
NQ
63
Federico Cecon
ITA
108,5 m
82.6
NQ
64
Eduard Torok
ROU
109,5 m
78.2
NQ
65
Davide Bresadola
ITA
109,5 m
76.8
NQ
66
Ville Larinto
FIN
106,0 m
76.4
NQ
67
Michael Neumayer
GER
108,0 m
75.7
NQ
PQ
Severin Freund
GER
129,0 m
 
PQ
PQ
Thomas Diethart
AUT
127,0 m