PŚ PLANICA: BARDAL PROAWDZI, STOCH SZÓSTY

PŚ PLANICA: BARDAL PROAWDZI, STOCH SZÓSTY

Bardal Anders Zakopane B.Leja  - PŚ PLANICA: BARDAL PROAWDZI, STOCH SZÓSTYAnders Bardal prowadzi po pierwszej serii konkursowej Pucharu Świata w Planicy. Na drugim miejscu znajduje się Andreas Kofler, a trzecie miejsce zajmuje jego rodak – Gregor Schlierenzauer. W serii finałowej zobaczymy 3 biało-czerwonych.

Anders Bardal w trudnych warunkach atmosferycznych oddał bardzo dobry skok na skoczni HS-139 (136,5 m). Tuż za nim ze startą zaledwie 0,4 pkt znajduje się Andreas Kofler (134 m). Z bardzo dobrej strony zaprezentował Gregor Schlierenzauer. Złoty medalista Mistrzostw Świata z Oslo poszybował 130,5 m, co daje mu w rezultacie 3 pozycję.

Zaraz za pierwszą trójką plasuje się Peter Prevc. Reprezentant gospodarzy uzyskał 129 m i traci do podium zaledwie 1,3pkt.

Na 5 i 6 miejscu znaleźli się odpowiednio: Severin Freund, który ustanowił nowy rekord obiektu (137,5m) oraz lider naszej kadry Kamil Stoch ( 131,5 m).

W serii finałowej zobaczy jeszcze 2 innych naszych reprezentantów. Na wysokim 10 miejscu znajduje się Maciej Kot, a na 15 lokacie – Piotr Żyła.

Niestety, Klemens Murańka (35) oraz Dawid Kubacki (38) nie wywalczą kolejnych punktów Pucharu Świata.

Na skoczni panują bardzo zmienne warunki atmosferyczne.

Podziel się:

Dodaj komentarz