KAMIL STOCH: „REALIZUJĘ SIĘ w TYM SPORCIE – TO JUŻ JEST SUKCES” (WIDEO)

KAMIL STOCH: „REALIZUJĘ SIĘ w TYM SPORCIE – TO JUŻ JEST SUKCES” (WIDEO)

Stoch Kamil Krysztalowa.Kula J.Piatkowska - KAMIL STOCH: "REALIZUJĘ SIĘ w TYM SPORCIE - TO JUŻ JEST SUKCES" (WIDEO)Kamil Stoch odebrał dziś Kryształową Kulę dla najlepszego skoczka w Pucharze Świata w sezonie 2013/2014. Nasz reprezentant nie krył radości z całego sezonu, pomimo iż dzisiaj nie udało mu się znaleźć na podium. „To dla każdego sportowca wzruszające, kiedy po całym sezonie okazuje się, że jest najlepszy” – powiedział.

 

Stoch opowiedział o wrażeniach po dzisiejszym konkursie finałowym w Planicy, w którym uplasował się na 4. lokacie: Liczyłem, że przynajmniej wejdę dziś na podium, a kiedy zobaczyłem, że jestem czwarty i przegrałem o 0,1 pkt – byłem zły. To czwarte miejsce było jednak wywalczone. Przegrałem podium, ale w 'dobry sposób', konkurs był naprawdę na wysokim poziomie. Wygrał najlepszy – gratulacje dla Petera, Severina i Andersa”.

Dzięki dla mojej rodziny, dla mojej żony, która cały czas mnie wspiera, dla kibiców, którzy cały czas za mną podążali. Jestem szczęśliwy, że mój tato mógł być dzisiaj tu ze mną i razem ze mną się cieszyć. To też jest jego sukces, mojej mamy. To jest też nagroda za wszystkie trudy, które włożyłem w przygotowania. Dzięki też dla wszystkich mediów, to także ich sukces. To dla każdego sportowca wzruszające, kiedy po całym sezonie okazuje się, że jest najlepszy” – podkreślił Stoch.

Mistrz Świata i Mistrz Olimpijski podkreślił, że motywacji mu nie zabraknie. Realizuję się w tym sporcie – to już jest dla mnie sukces i spełnienie. Zawsze jest jednak coś do poprawienia, ulepszenia. Wiem, że w moich skokach jest jeszcze rezerwa. Są jeszcze sukcesy, które można osiągnąć – powiedział i dodał z uśmiechem: „Jest wiele rzeczy do zrobienia. Chociażby potomstwo”.

informacja własna

Podziel się:

Dodaj komentarz