SCHLIERENZAUER: „MOŻLIWE, ŻE OPUSZCZĘ JEDEN SEZON, ALE STARTY BĘDĄ KUSIĆ”

SCHLIERENZAUER: „MOŻLIWE, ŻE OPUSZCZĘ JEDEN SEZON, ALE STARTY BĘDĄ KUSIĆ”

Schlierenzauer Gregor Harrachov fot.Bartosz.Leja  - SCHLIERENZAUER: "MOŻLIWE, ŻE OPUSZCZĘ JEDEN SEZON, ALE STARTY BĘDĄ KUSIĆ"Rywalizacja w Pucharze Świata 2013/14 zakończona. Czas na jej podsumowanie. „To był najcięższy i najbardziej wymagający sezon w mojej karierze” – stwierdził 52-krotny zwycięzca konkursów PŚ Gregor Schlierenzauer.

 

„Ten sezon nie był prosty. Muszę wziąć się w garść i zbadać przyczynę, dlaczego nie byłem w stanie osiągać dobrych rezultatów. Zacznę od siebie. Być może przesadziłem z  przygotowaniem lub  przekombinowałem coś w technice, ewentualnie zbyt dużo rozmyślałem nad realizacją. Na wszystkie te pytania w spokoju poszukam odpowiedzi” – powiedział austriacki skoczek.

Schlierenzauer wspomniał, że do słabszych wyników przyczyniają się również  czynniki zewnętrzne. „Wpływy z zewnątrz są  w porządku dopóki służą one sprawiedliwości w sporcie. Przez wiele lat krytykowałem rozwój skoków narciarskich, ale w sezonie w którym skakałem gorzej niż w poprzednich nikt mnie nie usłyszał. Teraz jestem zły i przegrany, ale nadal będę szukał tego przyczyn, bo chcę wiedzieć kim jestem i na kogo mogę liczyć” – zapewnił popularny Schlieri.

Młody Austriak powiedział też, że w grę wchodzi przerwa od skoków. Możliwe, że  opuszczę jeden sezon, jednak znam siebie bardzo dobrze i wiem, że starty będą kusić” – podsumował zawodnik.

 

Źródło: schlieri.at

 
Podziel się:

Dodaj komentarz