JAN ZIOBRO dla SkokiPolska: „MOŻEMY RYWALIZOWAĆ z NAJLEPSZYMI” (WIDEO)

JAN ZIOBRO dla SkokiPolska: „MOŻEMY RYWALIZOWAĆ z NAJLEPSZYMI” (WIDEO)

ziobro janek bl - JAN ZIOBRO dla SkokiPolska: "MOŻEMY RYWALIZOWAĆ z NAJLEPSZYMI" (WIDEO)Jednym z najmocniejszych i najrówniejszych punktów polskiej drużyny w przekroju całego sezonu był z pewnością triumfator zawodów w Engelbergu – Jan Ziobro. 22-letni skoczek podkreślił, że miniona zima pokazała, że wszyscy polscy skoczkowie mogą rywalizować na równi z najlepszymi zawodnikami świata.

 

„To był dobry sezon, wiadomo, końcówka była jaka była, ale patrząc na całokształt – zwycięstwo w Engelbergu, dwa razy stałem na podium, w jakimś sensie punktowałem, skoki były dobre, a wyniki napawające optymizmem. Ten sezon uświadomił to, że można być w dziesiątce PŚ, można rywalizować z najlepszymi i ci, którzy wygrywają Puchary Świata to nie są nadludzie, to tacy sami ludzie jak my. Myślę, że kolejne sezony będą też lżejsze, bo doświadczenie jest większe” – powiedział Ziobro.

Skoczek reprezentujący klub WKS Zakopane odniósł się też do zmęczenia pod koniec sezonu: „Patrząc na całe lato i zimę byłem chyba jedynym polskim zawodnikiem który miał najwięcej startów, także musiało się pojawić zmęczenie, trzeba wyciągnąć z tego wnioski, aby następnym razem końcówka była bardziej równa. Trenujemy jednak w sumie cały czas, wczoraj mieliśmy taki trening siłowy, że dzisiaj ledwo się ruszam”.

Zapytany o to, czy skoki narciarskie wypełniają całe jego życie, odparł:  Skoki narciarskie są w życiu do pewnego momentu, skacze się do jakiegoś wieku, później trzeba odejść, taka decyzja na pewno nie będzie łatwa. Na razie koncentruję się na tym co jest„.

 

rozmawiał Bartosz Leja

Podziel się:

Dodaj komentarz