You are currently viewing ANDERS BARDAL NIE KOŃCZY KARIERY

ANDERS BARDAL NIE KOŃCZY KARIERY

Lider norweskiej kadry postanowił nie odkładać nart. Zapowiedział, że będzie skakał przynajmniej przez cały kolejny sezon – potem podejmie kolejną decyzję.

Po zakończeniu sezonu 2013/2014 pojawiły się informacje o tym, że Anders Bardal rozmyśla nad zakończeniem kariery. Zawodnik mówił o tym otwarcie w wywiadach, jednak teraz zapewnił wszystkich kibiców, że nie zamierza odchodzić na sportową emeryturę: „Zdecydowałem się kontynuować karierę. To jest najlepsza praca na świecie, nie chcę z niej rezygnować teraz, kiedy wciąż jestem w światowej czołówce”.

Bardal z pewnością może zaliczyć ubiegły sezon do udanych. Zdobył brązowy medal  na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi, zajął 4. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Jednak wciąż jest głodny sukcesów: „Brakuje mi zwycięstwa w Turnieju Czterech Skoczni, zależy mi również na zdobyciu złota w drużynie na Mistrzostwach Świata w Falun w przyszłym roku. Zwycięstwo w konkursie drużynowym na Mistrzostwach Norwegii było moim pierwszym złotem wywalczonym z kolegami. Jest coś szczególnego w takich wygranych – przyznaje skoczek”.

Z decyzji swojego podopiecznego bardzo zadowolony jest trener kadry narodowej Norwegii, Alexander Stoeckl: „To bardzo ważne dla całej ekipy. Nie chodzi nawet o sam fakt, że jest jednym z najlepszych skoczków na świecie – bardzo cenimy go jako osobę. Reprezentuje to, czego oczekuje się od sportowca. Pokazuje innym, że ciężka praca się opłaca. Anders jest niczym ojciec dla kolegów z drużyny”.

Austriak podpisał kolejny kontrakt z Norweskim Związkiem Narciarskim. Poprowadzi drużynę do kolejnych sukcesów, przynajmniej w sezonie 2014/2015.

„Anders wyznacza sobie cele, np. zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni. Będziemy pracować razem, aby zrealizować jego wszystkie sportowe marzenia. Myślę, że mamy wielkie szanse na sukces. Anders ma ambicje, żeby stać się jeszcze lepszym skoczkiem” – komentuje Stoeckl.

Źródło: t-a.no

 

Dodaj komentarz