KRAKÓW ZE SKOCZNIĄ K-15?

KRAKÓW ZE SKOCZNIĄ K-15?

799px Kraków   park jordana - KRAKÓW ZE SKOCZNIĄ K-15?

Kraków podejmie się budowy skoczni narciarskiej dla amatorów, czytamy w serwisie lovekrakow.pl. Skocznia ma być jednym z elementów przebudowy Parku Jordana.

Pomysłodawcą jest Kazimierz Cholewa, prezes Towarzystwa Parku im. Henryka Jordana. Projekt skoczni już powstał, teraz pozostałaby już tylko budowa. – Za 10 tysięcy złotych możemy wybudować obiekt narciarski – komentuje pomysł Cholewa. Mała skocznia ulokowana zostanie na pobliskiej górce. Poza skocznią w Parku ma pojawi się rekonstrukcja klasztoru pod Monte Cassino. W każdym kolejnym roku pobliska górka z klasztorem posłuży do inscenizacji jednej z najbardziej zażartych bitew II wojny światowej.

Pomysł ze skocznią i przebudową niezbyt podoba się radnym z pobliskiej dzielnicy. – W parku jest za dużo pomników (…), a za mało elementów rekreacyjnych – stwierdził Konrad Jarosz, przewodniczący jednej z komisji krakowskiego Kowodrza. Komentarze w bardziej negatywnym tonie możemy przeczytać w lokalnym serwisie.

Skocznia dałaby wielkie możliwości pod rozwój skoków amatorskich dla zawodników z regionu, zwłaszcza z pobliskiej Skawiny i Oświęcimia.

źródło:lovekrakow.pl

Podziel się:

Dodaj komentarz