You are currently viewing SZWAJCARZY NOMINOWALI KADRY NA SEZON 2014/2015
Simon Ammann, fot. Kata Deak

SZWAJCARZY NOMINOWALI KADRY NA SEZON 2014/2015

Ammann Simon fot.Kata.Deak - SZWAJCARZY NOMINOWALI KADRY NA SEZON 2014/2015Szwajcarski Związek Narciarski ogłosił kadry, które będą reprezentować ten kraj w nadchodzącym sezonie 2014/2015. W pięciu grupach znalazło się dziesięciu skoczków i jedna skoczkini.

 

Jedynym zawodnikiem, który został ujęty w kadrze narodowej jest czterokrotny Mistrz Olimpijski – Simon Ammann, który postanowił kontynuować sportową karierę. Dostanie on zatem największe wsparcie szkoleniowe i przede wszystkim na nim będą się opierać występy Szwajcarii w przyszłym sezonie. „Skoki narciarskie to moja pasja. Czuję, że nie kuenzle martin s.piwowar - SZWAJCARZY NOMINOWALI KADRY NA SEZON 2014/2015nadszedł jeszcze właściwy czas na sportową emeryturę” – przyznał popularny Simi.

W kadrze A znalazło się trzech zawodników, których mieliśmy już okazję oglądać w pucharowych zmaganiach – Pascal Kaelin, Marco Grigoli oraz Gregor Deschwanden, który minionej zimy spisywał się bardzo dobrze, niejednokrotnie prezentując się lepiej niż Ammann. W kadrze B i C zostało ujętych jeszcze pięciu młodszych zawodników.

Szwajcarskie skoki żeńskie będzie reprezentowała tylko jedna zawodniczka - Sabrina Windmueller. Kilka tygodni temu karierę zakończyła jej młodsza siostra - Bigna.

Trenerem kadry mężczyzn pozostanie Martin Kuenzle, a kadry kobiet Fabian Ebenhoch.

 

Szwajcarskie kadry na sezon 2014/2015:

KADRA MĘŻCZYZN

Kadra narodowa: Simon Ammann
Kadra A: Gregor Deschwanden, Marco Grigoli, Pascal Kaelin
Kadra B: Pascal Egloff, Kilian Peier
Kadra C: Tobias Birchler, Luca Egloff, Gabriel Karlen, Andreas Schuler

KADRA KOBIET

Kadra B: Sabrina Windmueller

 

Źródło: fis-ski.com

 
Podziel się:

Dodaj komentarz