MORGENSTERN WCIĄŻ WAHA SIĘ NAD KONTYNUOWANIEM KARIERY

MORGENSTERN WCIĄŻ WAHA SIĘ NAD KONTYNUOWANIEM KARIERY

Morgenstern odjazd S.Piwowar - MORGENSTERN WCIĄŻ WAHA SIĘ NAD KONTYNUOWANIEM KARIERYThomas Morgenstern nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji odnośnie kontynuowania swojej kariery. Słynny austriacki zawodnik wciąż rozważa kilka możliwych scenariuszy. Czy zobaczymy jeszcze popularnego „Morgiego” na skoczni?

 

Thomas Morgenstern ostatni skok w ubiegłym sezonie oddał podczas Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Było to podczas konkursu drużynowego na dużej skoczni. Od tej pory „Morgi” nie pokazywał się na obiektach, zawieszając tymczasowo swoją karierę. Jak przyznał, chciałby podjąć decyzję w kwietniu. Oznacza to, że być może niedługo przekonamy się, czy mistrz olimpijski z Turynu pojawi się jeszcze na skoczni, czy może zrobi sobie roczną przerwę.

Być może duży wpływ na decyzję 27-latka będzie mieć fakt, że Heinz Kuttin został trenerem reprezentacji Austrii. Wychowanek SV Villach powiedział: „Oczywiście istnieje plan B. Na chwilę obecną moje życie nie jest tak spokojnie, jak to się może wydawać”.

„Mam jeszcze coś do zrobienia. Latanie jest moją ogromną pasją – zauważyłem to ostatnio, gdy leciałem helikopterem” – dodał Austriak. Najwyraźniej utalentowanemu skoczkowi wciąż brakuje adrenaliny, którą dostarczały mu kolejne starty w zawodach, czy też treningi.

Sport dla Morgensterna jest ważny. Możemy być pewni, że nawet jeśli „Morgi” nie wróci na skocznię to zobaczymy go w innym sporcie. Niegdyś próbował swoich sił w wyścigach samochodowych. Czy Thomas wróci na skocznię, czy też być może pójdzie w ślady Adama Małysza? Z pewnością w niedalekiej przyszłości się o tym dowiemy.

 

Źródło: laola1.at

 
Podziel się:

Dodaj komentarz