GIANINA ERNST: „MOTYWACJĄ w LECIE BĘDZIE WSPOMNIENIE MINIONEJ ZIMY”

Ernst Gianina fot.Frederic.Clasen - GIANINA ERNST: "MOTYWACJĄ w LECIE BĘDZIE WSPOMNIENIE MINIONEJ ZIMY"15-letnia niemiecka skoczkini Gianina Ernst była jedną z rewelacji minionego sezonu zimowego. Jako jedna z najmłodszych zawodniczek w historii zdołała stanąć na podium zawodów Pucharu Świata. Jak sama twierdzi, zdobyła wiele doświadczeń i z nadziejami rozpoczyna przygotowania do sezonu 2014/2015.

 

„Właśnie rozpoczęłam treningi przygotowawcze do nowego sezonu. Motywacją w czasie długich letnich treningów będzie dla mnie wspomnienie minionej zimy. Mój pierwszy sezon Pucharu Świata był na pewno wielkim sukcesem. Wielką rzeczą było to, że w ogóle zostałam dopuszczona do startów w PŚ. Aby tak się stało, ciężko trenowałam już w zeszłym sezonie letnim” – napisała do swoich fanów Ernst.

Podczas inauguracji zimowego sezonu 2013/2014 w Lillehammer, 14-letnia wówczas Niemka zdołała przebojem wedrzeć się na drugie miejsce podium. „Drugim miejsce w Lillehammer zaskoczyłam nie tylko publiczność, ale też samą siebie” – przyznała.

Gianina Ernst zapewniła także, że poza pucharowym podium, największym przeżyciem był dla niej udział w Igrzyskach Olimpijskich w Soczi (jako najmłodsza uczestniczka zajęła tam 28. miejsce) oraz w Mistrzostwach Świata Juniorów w Predazzo, gdzie uplasowała się na 9. lokacie.

W związku z tym, że w sezonie letnim panie nie będą miały cyklu Grand Prix, dla Niemki będzie to czas obfitujący w treningi. W czasie zimy 2014/2015 na pewno będzie chciała potwierdzić przynależność do światowej czołówki.

 

Źródło: informacja własna / facebook

 
Podziel się:

Dodaj komentarz