You are currently viewing PRAWDOPODOBNY DUET TRENERSKI KLINGA – YLIANTTILA w FINLANDII

PRAWDOPODOBNY DUET TRENERSKI KLINGA – YLIANTTILA w FINLANDII

Informacji dotyczących przyszłego szkoleniowca fińskiej kadry narodowej ciąg dalsze. Według fińskiego portalu yle.fi, kierownictwo nad drużyną przejmie trenerski duet – Jani Klinga i Kari Ylianttila.

 

Co więcej, według informacji – co prawda jeszcze nieoficjalnych – decyzja ta ma zostać ogłoszona podczas konferencji prasowej już w poniedziałek, a kontrakty są już gotowe do podpisania.

Taki trenerski duet były zatem połączeniem doświadczenia z świeżością spojrzenia na skoki narciarskie. Być może właśnie takie podejście pomoże Finom na odbudowanie dawnej potęgi. O trenerskich osiągnięciach 60-letniego Ylianttili pisaliśmy niedawno TUTAJ.

39-letni Klinga jako skoczek nie odniósł większych sukcesów. Postanowił więc spróbować swoich sił jako trener. W latach 2000-2004 był trenerem fińskiej kadry B, po czym przeniósł się do sztabu szkoleniowego kadry A jako jeden z asystentów. Od 2006 roku wspomagał skoki narciarskie w Japonii, a w listopadzie 2013 roku zaczął trenować fińską kadrę startującą w Pucharze Kontynentalnym.

 

Źródło: yle.fi

 

Dodaj komentarz