You are currently viewing DUŻO LETNICH SKOKÓW w HINTERZARTEN

DUŻO LETNICH SKOKÓW w HINTERZARTEN

Hinterzarten Adlerschanze Rothaus Schanze fot.M.Grzywa - DUŻO LETNICH SKOKÓW w HINTERZARTENPomimo iż w czasie nadchodzącego cyklu Letniej Grand Prix w kalendarzu nie znalazło się niemieckie miasteczko Hinterzarten, to tego lata skoków na igielicie na Adler-Schanze nie zabraknie.

W związku z kwietniową decyzją Komisji Kalendarzowej FIS, po raz pierwszy od 30 lat w Hinterzarten nie odbędą się letnie zawody najwyższej rangi (czytaj więcej tutaj). Mimo tego włodarze szwarcwaldzkich obiektów planują lato obfite w konkursy skoków narciarskich.

W dniach 5-7 września tego roku w Hinterzarten odbędą się letnie Mistrzostwa Niemiec mężczyzn. Po raz pierwszy od kilku lat, walka o krajowy czempionat u naszych zachodnich sąsiadów odbędzie się w trakcie trwania cyklu Letniej Grand Prix (pomiędzy konkursami w Hakubie i Czajkowskim). Pierwotnie mistrzostwa miały zostać przeprowadzone na skoczni w Oberhofie, jednak w związku z jej przeciągającą się modernizacją, postanowiono zmienić lokalizację tych konkursów.

Co więcej, w Hinterzarten odbędą się międzynarodowe letnie konkursy z cyklu FIS Cup oraz FIS Youth (od 8 do 10 sierpnia), a także letnie Mistrzostwa Niemiec kobiet (4-5 października).

Działania te są częścią planu, który zakłada przekonanie Niemieckiego Związku Narciarskiego oraz Międzynarodowej Federacji Narciarskiej do powrotu Hinterzarten do kalendarza Letniej Grand Prix już w 2015 roku.

 
Źródło: sommerskispringen-hinterzarten.de
 

Dodaj komentarz