MŚ 2019 w SEEFELD, MŚ w LOTACH 2018 w OBERSTDORFIE

MŚ 2019 w SEEFELD, MŚ w LOTACH 2018 w OBERSTDORFIE

Seefeld MS 2019 - MŚ 2019 w SEEFELD, MŚ w LOTACH 2018 w OBERSTDORFIEPodczas 49. Kongresu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) w Barcelonie, została podjęta decyzja w sprawie organizacji Mistrzostw Świata w Lotach Narciarskich w 2018, a także Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym w 2019 roku.

Gospodarzami imprez (MŚL i MŚ) będą odpowiednio Oberstdorf (GER) i Seefeld (AUT). Austriacka miejscowość Seefeld o organizację MŚ 2019 rywalizowała z Ałmatami (KAZ), Oberstdorfem (GER) i Planicą (SLO). Ostateczna decyzja może być trochę zaskakująca, gdyż kandydatura ta od początku nie odgrywała większej roli. Wielkim pechowcem głosowania jest natomiast Oberstdorf, które mimo prowadzenia w dwóch pierwszych turach, w ostatniej przegrało zaledwie jednym głosem z austriacką miejscowością.

Ze względu na fakt, że w tej austriackiej miejscowości znajduje się tylko obiekt normalny (HS-109), możliwer jest, że konkurs na dużej skoczni odbędzie się w Innsbrucku. Przypomnijmy, że Seefeld było już raz gospodarzem Mistrzostw Świata. Impreza tej rangi odbyła się tutaj w 1985 roku, a na podium znaleźli się wówczas Per Bergeruud, Jari Puikkonen i Matti Nykänen.

Na konferencji potwierdzono również, że Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich w 2018 roku przeprowadzone zostaną na mamuciej skoczni w Oberstdorfie, która jako jedyna ubiegała się o organizację tej imprezy. Skocznia im. Heiniego-Klopfera gościła już MŚ w lotach aż 5-krotnie. Oto podia tych zawodów:

złoto
srebro
brąz
Oberstdorf 2008 (ind.)
G. Schlierenzauer
M. Koch
J. Ahonen
Oberstdorf 2008 (druż.)
Austria
Finlandia
Norwegia
Oberstdorf 1998 (ind.)
K. Funaki
S. Hannawald
D. Thoma
Oberstdorf 1988 (ind.)
O.G. Fidjestoel
P. Ulaga
M. Nykaenen
Oberstdorf 1981 (ind.)
J. Puikkonen
A. Kogler
T. Levorstad
Oberstdorf 1973 (ind.)
H.G. Aschenbach
W. Steiner
K. Kodejska
 

informacja własna

Podziel się:

Dodaj komentarz