JAN ZIOBRO: „STAJEMY SIĘ CORAZ BARDZIEJ ZŻYCI z KIBICAMI”

JAN ZIOBRO: „STAJEMY SIĘ CORAZ BARDZIEJ ZŻYCI z KIBICAMI”

Ziobro Jan A.Sierotnik - JAN ZIOBRO: "STAJEMY SIĘ CORAZ BARDZIEJ ZŻYCI z KIBICAMI"Na spotkaniu z fanami w Proszowicach obecny był także Jan Ziobro. Sensacyjny zwycięzca zeszłorocznego konkursu Pucharu Świata w Engelbergu opowiedział o atmosferze panującej podczas polskich konkursów PŚ, o sposobach na koncentrację w trakcie rywalizacji, podzielił się także swoją opinią o organizacji spotkań najlepszych polskich skoczków wraz z kibicami.

Po prawie dwumiesięcznej przerwie najlepsi zawodnicy świata wznowili treningi, aby jak najlepiej przygotować się do sezonu letniego, który zaineugurują konkursy na skoczni imienia Adama Małysza w Wiśle już 25 i 26 lipca. Głównym celem Jana Ziobro jest przede wszystkim stabilna dyspozycja. „Na pewno jakieś tam konkretne cele w sercu mam, których teraz nie będę ujawniał. Moim celem od wielu lat jest jednak to, aby skakać równo, żeby skoki były po prostu dobre” – stiwerdził Ziobro.

Ziobro Chmiela fot.K.Sluzewska - JAN ZIOBRO: "STAJEMY SIĘ CORAZ BARDZIEJ ZŻYCI z KIBICAMI"Wielu zawodników uważa, iż atmosfera w Polsce jest wyjątkowa i niepowtarzalna, z tymi słowami zgodyi się również 23-letni skoczek. „Tak jak wielokrotnie mówiliśmy, polscy kibice są najlepsi. Pewnie się to już nie zmieni, bo takiej publiczności jak my, to nie ma nikt i podejrzewam, że tak będzie już do końca” – zapewnił.

Przy tak licznej publiczności z pewnością trudno jest się skoncentrować, zawodnicy jednak mają swoje sposoby, aby poradzić sobie ze stresem. „Ja jestem takim skoczkiem, że po prostu kibiców widzę dopiero po skoku. Nie widzę ludzi gdy jestem na górze. Nie widzę tych ludzi na dole i nie skupiam się na tym. Czas dla kibiców mam później, po skoku czy ewentualnie po zawodach i wtedy ich widzę i mogę z nimi rozmawiać. Gdy jestem na górze, to koncentruję się na skoku, a nie na tym, że jest tam tylu ludzi – powiedział reprezentant klubu WKS Zakopane.

Co więcej, według Jana Ziobro takie inicjatywy, jak spotkanie w Proszowicach są dobrym pomysłem, gdyż w ten sposób skoczkowie mogą podziękować kibicom za obecność i wsparcie. Poprzez takie spotkania stajemy się jeszcze bardziej zżyci z kibicami. My mamy tutaj chwilę czasu dla nich i w taki sposób możemy podziękować, że są z nami” – zakończył.

 

Katarzyna Służewska, Paulina Kasjaniuk

 
Podziel się:

Dodaj komentarz