You are currently viewing ROBERT MATEJA dla SkokiPolska: „CHŁOPCY CIĘŻKO PRACOWALI, JEST w PORZĄDKU” (GALERIA)

ROBERT MATEJA dla SkokiPolska: „CHŁOPCY CIĘŻKO PRACOWALI, JEST w PORZĄDKU” (GALERIA)

Mateja Robert S.Piwowar - ROBERT MATEJA dla SkokiPolska: "CHŁOPCY CIĘŻKO PRACOWALI, JEST w PORZĄDKU" (GALERIA)Dzisiaj zakończyło się drugie zgrupowanie naszej kadry juniorskiej w Szczyrku. Trener kadry Robert Mateja opowiedział o przygotowaniach, a także o aktualnej formie swoich podopiecznych oraz planach na najbliższy czas. „Chłopcy ciężko pracowali, skoki im 'siadły’ i jest w porządku” – zapewnił szkoleniowiec.

Robert Mateja, nowy trener polskiej kadry juniorów, bardzo pozytywnie wypowiada się o zakończonym zgrupowaniu w Szczyrku-Skalitem, na którym skupiono się głównie na technice skoku zawodników. „Po tym zgrupowaniu widać, że chłopcy ciężko pracowali, skoki im 'siadły’ i jest w porządku. Staraliśmy sie popracować nad techniką, mocą, motoryką i widać tego efekty” – powiedział.

Hebel Leja Kantyka fot.K.Sluzewska - ROBERT MATEJA dla SkokiPolska: "CHŁOPCY CIĘŻKO PRACOWALI, JEST w PORZĄDKU" (GALERIA)Na chwilę obecną w kadrze nie widać zawodnika dominującego. Wszyscy bowiem skaczą na podobnym poziomie i dlatego też trener zadowolony jest z postawy wszystkich podopiecznych. „Jestem zadowolony ze wszystkich. To jest tak, że jednego dnia jeden z zawodników jest lepszy, a drugiego ktoś inny, także nie ma faworytów. Wszystkich traktujemy równo” – stwierdził Mateja.

Mimo, że sezon letni jeszcze oficjalnie się nie rozpoczął, to polscy juniorzy nie zamierzają odpoczywać. W planach mają dalsze treningi. „Teraz jedziemy na tydzień do domów i tam będziemy trenować na miejscu. Tutaj w Szczyrku grupa beskidzka z trenerem Piotrem Fijasem, a grupa z Zakopanego ze mną. Później jedziemy do Planicy, na takie krótkie zgrupowanie [razem z kadrą A i B – przyp.red.], a później mamy zaplanowany start w zawodach FIS Cup w Villach [12-13 lipca 2014]” – zapowiedział trener kadry juniorskiej.

Robert Mateja jest trenerem pozytywnie przyjętym przez juniorów. Sam przyznaje, że dobrze rozumie się z kadrowiczami: Mi się dobrze z nimi rozmawia. Przypomnijmy, że wspomaga go trener Piotr Fijas.

 

rozmawiała Katarzyna Służewska

 

Dodaj komentarz