You are currently viewing POLSCY JUNIORZY PO TRENINGACH w SZCZYRKU: „MATEJA TO DOŚWIADCZONY TRENER”

POLSCY JUNIORZY PO TRENINGACH w SZCZYRKU: „MATEJA TO DOŚWIADCZONY TRENER”

Fijas Mateja Hebel fot.Katarzyna.Sluzewska - POLSCY JUNIORZY PO TRENINGACH w SZCZYRKU: "MATEJA TO DOŚWIADCZONY TRENER"Wczoraj zakończyło się drugie zgrupowanie polskiej kadry juniorów. Postanowiliśmy dowiedzieć się jak nasi młodzi zawodnicy oceniają swoją obecną formę, co sprawia im największe problemy oraz jak oceniają współpracę z Robertem Mateją.

 

Paweł Gut, Sebastian Hebel, Przemysław Kantyka, Andrzej Stękała, to dobrze rokujący członkowie kadry juniorskiej. Po piątkowym treningu opowiedzieli nieco o początku przygotowań do sezonu letniego. Letnie zgrupowania dopiero się rozpoczęły, a nasi zawodnicy są umiarkowanie zadowoleni ze swoich dotychczasowych skoków. Przyznają jednocześnie, przed nimi jeszcze dużo pracy.

dsc 0879 - POLSCY JUNIORZY PO TRENINGACH w SZCZYRKU: "MATEJA TO DOŚWIADCZONY TRENER"„Na pierwszym zgrupowaniu skoki były dużo lepsze. Na ten moment nie ma co oceniać formy, gdyż to dopiero drugie zgrupowanie” – powiedział Przemysław Kantyka, który już po raz drugi znalazł się w kadrze juniorskiej.

„Moja forma na pewno nie jest taka, jaka powinna być, lecz cały czas wszystko idzie w dobrą stronę” – dodał reprezentacyjny debiutant, Paweł Gut.

„Moja forma jest dość dobra. Skoki sprawiają Mi przyjemność. Mam nadzieję, że będzie coraz lepiej” – stwierdził Andrzej Stękała.

dsc 0928 - POLSCY JUNIORZY PO TRENINGACH w SZCZYRKU: "MATEJA TO DOŚWIADCZONY TRENER"Na razie  jest zbyt wcześnie żeby oceniać jaką ma się formę, bo to dopiero początek skakania. Myśl jednak, że ogólnie nie jest najgorzej, ale jest jeszcze bardzo dużo pracy” – ostrożnie ocenił dyspozycję Sebastian Hebel.

Nasi młodzi reprezentacji zgodnie stwierdzili, że elementami skoku, nad którymi muszą jeszcze sporo popracować, są odbicie oraz sylwetka w locie. Właśnie nad kwestiami technicznymi skupili się zawodnicy oraz sztab szkoleniowy.

„Największe problemy są na progu” – stwierdził Kantyka, a Gut dodał: „Największe problemy mam przy wybiciu. Jest w nim jeszcze dużo do poprawienia, ale jest dużo lepiej niż było na pierwszym zgrupowaniu”. „Myślę, że technicznie skaczę dobrze, ale nie dysponuję mocnym odbiciem, jak niektórzy zawodnicy” – przyznał Stękała.

Stekala Andrzej fot.J.Piatkowska - POLSCY JUNIORZY PO TRENINGACH w SZCZYRKU: "MATEJA TO DOŚWIADCZONY TRENER"Robert Mateja, choć szkoleniowcem jest już od kilku lat, to po raz pierwszy osobiście trenuje kadrę juniorską. Wspomaga go Piotr Fijas, a podczas zgrupowania obecny był także Marcin Bachleda. Zawodnicy bardzo pozytywnie wypowiadają się o współpracy z nowym sztabem.

„Współpraca przebiega bardzo dobrze. Cały sztab szkoleniowy wykonuje porządną robotę, abyśmy mieli jak najlepsze warunki do trenowania – ocenia Kantyka. „Współpraca układa się pomyślnie. Jest to bardzo doświadczony trener – dodał Hebel, a Stękała przyznał: „Z trenerem Mateją współpracuje mi sie bardzo dobrze. Myślę, że się dogadujemy, i że będzie coraz lepiej”, powiedział Stękała. Zdanie kolegów potwierdził Paweł Gut.

Stękała, Hebel i Gut zajęli również wysokie miejsca w LOTOS Cup 2014 i zostali nagrodzeni podczas sobotniej konferencji podsumowująćej w Wiśle. Spytaliśmy się ich jak oceniają miniony sezon i swoje lokaty w tym cyklu.

„Sezon w moim wykonaniu był bardzo udany. Przygotowywał mnie do niego trener Krzysztof Sobański, za co bardzo mu dziękuje. Z trenerem daliśmy z siebie wszystko, dzięki czemu osiągałem dobre rezultaty” – powiedział Andrzej.

„Moim celem na zimę była Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, na której chciałem zdobyć medal, i to mi się udało. Lotosy były ważne, ale jednak nie były głównym celem. Co do 4. miejsca, to jestem z niego zadowolony, ale wiadomo, że chciałoby się więcej” – stwierdził Sebastian.

Na zakończenie poprosiliśmy chłopaków o wytypowanie zwycięzcy brazylijskiego mundialu. Praktycznie jednogłośnie stwierdzili, że faworytem jest Brazylia.

 

rozmawiała Katarzyna Służewska

 

Dodaj komentarz