You are currently viewing KOUDELKA i KOZISEK WYGRYWAJĄ w LOMNICACH, SEDLAK SKACZE PO RAZ OSTATNI

KOUDELKA i KOZISEK WYGRYWAJĄ w LOMNICACH, SEDLAK SKACZE PO RAZ OSTATNI

sedlak borek b.leja - KOUDELKA i KOZISEK WYGRYWAJĄ w LOMNICACH, SEDLAK SKACZE PO RAZ OSTATNIW piątek w czeskich Lomnicach nad Popelkou odbyły się coroczne zawody Exhibice Samohyl. Tegoroczny konkurs różnił się nieco od dotychczasowych – rywalizację mieszaną zastąpiły zmagania indywidualne. Triumfowali ex aequo Roman Koudelka i Cestmir Kozisek. Piątkowa impreza była jednak przede wszystkim oficjalnym pożegnaniem Borka Sedlaka ze skokami.

 

koudelka roman hiza s.piwowar - KOUDELKA i KOZISEK WYGRYWAJĄ w LOMNICACH, SEDLAK SKACZE PO RAZ OSTATNI32-letni Borek Sedlak, który na początku kwietnia postanowił zakończyć sportową karierę,
był bardzo wdzięczny organizatorom Exhibice Samohyl. „Spotkałem się tutaj z wieloma ludźmi, którzy przygotowali mi piękne zakończenie kariery, za co jestem bardzo wdzięczny. Myślę o tym, że skoczyłem po raz ostatni, ale coś się w życiu kończy, a coś nowego zaczyna. Czekam na nowe wyzwania – powiedział po Lomnice.nad .Popelkou fot.Danni .Maiwald - KOUDELKA i KOZISEK WYGRYWAJĄ w LOMNICACH, SEDLAK SKACZE PO RAZ OSTATNIzakończeniu zawodów w Lomnicach.

Jak zgodnie podkreślali wszyscy obecni, rywalizacja na skoczni miała przede wszystkim charakter dobrej zabawy. Najlepsi okazali się jednak Roman Koudelka i Cestmir Kozisek (ex aequo), a na trzecim stopniu podium znalazł się kombinator norweski – Tomas Portyk. Kolejne lokaty zajęli: Lukas Hlava, Jan Matura i Milos Kadlec.

 

Wyniki konkursu (czołowa „10”):

 
zawodnik
kraj (klub)
skok I
skok II
1
Cestmir Kozisek
CZE (LKS Lomnice n.P.)
70,5 m
74,0 m
 
Roman Koudelka
CZE (LKS Lomnice n.P.)
68,0 m
76,5 m
3
Tomas Portyk
CZE (Lomnice nad Popelkou)
68,5 m
73,0 m
4
Lukas Hlava
CZE (Dukla Liberec)
69,5 m
72,0 m
5
Jan Matura
CZE (Dukla Liberec)
68,5 m
71,0 m
6
Milos Kadlec
CZE (SK Nove Mesto n.M.)
67,5 m
70,0 m
7
Frantisek Holik
CZE (LKS Lomnice n.P.)
64,5 m
71,5 m
8
Antonin Hajek
CZE (Dukla Liberec)
67,0 m
69,0 m
9
Lukas Rypl
CZE (Dukla Liberec)
67,0 m
67,5 m
10
Jan Soucek
CZE (LKS Lomnice n.P.)
67,0 m
65,0 m
 

Źródło: rozhlas.cz

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz