JUŻ WKRÓTCE VI MIĘDZYNARODOWY MEMORIAŁ OLIMPIJCZYKÓW w SZCZYRKU

JUŻ WKRÓTCE VI MIĘDZYNARODOWY MEMORIAŁ OLIMPIJCZYKÓW w SZCZYRKU

Szczyrk Skalite slonecznie fot.Bartosz.Leja 1 - JUŻ WKRÓTCE VI MIĘDZYNARODOWY MEMORIAŁ OLIMPIJCZYKÓW w SZCZYRKULipiec będzie obfitował w konkursy skoków narciarskich w naszym kraju. Emocje rozpoczną się od Mistrzostw Polski w Wiśle, które odbędą się w dniach 19-20 lipca, następnie na skoczni im. Adama Małysza rozegrane zostaną zawody z cyklu Letniej Grand Prix 2014 (25-26 lipca). Już 27 lipca rywalizacja przeniesie się natomiast do Szczyrku, gdzie przeprowadzony zostanie konkurs w ramach VI Międzynarodowego Memoriału Olimpijczyków.

 

Międzynarodowy Memoriał Olimpijczyków odbędzie się w tym roku już po raz szósty. Areną zmagań będą skocznie kompleksu Skalite mieszczące się w Szczyrku. Głównym organizatorem tych zawodów jest klub SSR LZS Sokół Szczyrk, który dla zwycięzców przygotował cenne nagrody. Bardzo możliwe, że w Memoriale wezmą udział skoczkowie z całego świata, których wcześniej będzie można podziwiać podczas LGP w Wiśle.

 

Program Memoriału:

  • 8:30 – odprawa kierowników drużyn (Junior B, C, D)
  • 9:00 – seria próbna, seria konkursowa, dekoracja zwycięzców (Junior B, C, D) HS-106
  • 11:30 – odprawa kierowników drużyn (kategoria OPEN)
  • 12:00 – kwalifikacje (kat. OPEN) HS-106
  • 13:30 – 1. seria konkursowa, seria finałowa, dekoracja zwycięzców na HS-106
 

Zawodnicy, którzy staną na podium, otrzymają odpowiednio kwoty: I. 500 euro, II. 300 euro, III. 200 euro. Dodatkowo pięciu najlepszych zawodników z kategorii Junior B, C, D będzie miało bezpośrednie kwalifikacje do 1. serii konkursu w kat. OPEN

Przypomnijmy, że w piątej edycji Memoriału rozgrywanej rok temu zwyciężyli Magdalena Pałasz i Łukasz Podżorski.

Zobacz relację z V Międzynarodowego Memoriału Olimpijczyków w Szczyrku (2013)

 

Źródło: pzn.pl

 
Podziel się:

Dodaj komentarz