You are currently viewing ALEXANDER POINTNER PISZE KSIĄŻKĘ o WSPÓŁPRACY z AUSTRIACKĄ KADRĄ

ALEXANDER POINTNER PISZE KSIĄŻKĘ o WSPÓŁPRACY z AUSTRIACKĄ KADRĄ

Alexander Pointner, który po zakończeniu sezonu 2013/2014 przestał pełnić funkcję trenera austriackiej kadry skoczków nie będzie narzekał na brak zajęć. Co więcej Austriak zamierza ponownie zająć się skokami narciarskimi. W jakiej postaci? Pointner pracuje właśnie nad książką, w której zawrze wiele kwestii związanych z dziesięcioletnią przygodą trenerską.

 

Jak wiemy, Alexander Pointner w roli trenera austriackiej kadry spisywał się bardzo dobrze. Co ciekawe, w ubiegłym sezonie był on najstarszym stażem szkoleniowcem w gnieździe trenerskim. Jego kariera obfitowała w sukcesy, pod jego okiem drużyna co roku – z wyjątkiem sezonu 2012/2013 – sięgała po tytuł najlepszej reprezentacji świata.

Nic więc dziwnego w tym, że gdy tego roku Austriacka Federacja Narciarska nie przedłużyła z nim kontraktu, kibice na całym świecie zaczęli zastanawiać się, czym dalej będzie zajmował się współtwórca sukcesów Morgensterna czy Schlierenzauera. Jak się okazuje, na odpowiedź nie musieliśmy wcale długo czekać. Już wkrótce będziemy mogli dowiedzieć się więcej o kulisach współpracy Alexandra Pointnera z austriackimi skoczkami, o jego sukcesach, porażkach a także metodach szkoleniowych. Wszystko za sprawą książki „Mut zum Abstrung” , nad którą pracuje teraz 43-letni Austriak. W jej tworzeniu pomaga mu jego żona Angela. Książka ukaże się już w listopadzie, tego roku.

– Najważniejsze, że teraz wszystko jest już spokojne, zamieszanie wokół mojej osoby ucichło. Jestem jeszcze w stanie dużo przedstawić, nawet pracować wraz z Federacją jeśli miało by się to zdarzyć. Teraz jednak w pełni chce się poświęcić mojej rodzinie i pracy nad książką – powiedział Pointner.

 

Źródło: sportnet.at

 
Podziel się:

Dodaj komentarz