You are currently viewing JAKUB WOLNY dla SkokiPolska: „TRZECIE MIEJSCE BYŁO DLA MNIE NIESPODZIANKĄ”

JAKUB WOLNY dla SkokiPolska: „TRZECIE MIEJSCE BYŁO DLA MNIE NIESPODZIANKĄ”

Wolny Jakub konferencja fot.Julia .Piatkowska - JAKUB WOLNY dla SkokiPolska: "TRZECIE MIEJSCE BYŁO DLA MNIE NIESPODZIANKĄ"Jakub Wolny to 19-letni utalentowany polski skoczek, który na swoim koncie ma już kilka znaczących osiągnięć, przede wszystkim tytuły indywidualnego i drużynowego Mistrza Świata Juniorów (Val di Fiemme 2014). Po minionym weekendzie może dopisać kolejny sukces, którym jest pierwszy w karierze medal Mistrzostwach Polski seniorów w skokach narciarskich.

 

Od pierwszego skoku na letnich Mistrzostwach Polski 2014 rywalizacja była bardzo zawzięta. Do walki o podium włączył się Jakub Wolny, który może miniony krajowy czempionat zaliczyć do udanych.

– Moje skoki w konkursie indywidualnym były dobre, ale trzecie miejsce było dla mnie niespodzianką. Pierwszy medal na Mistrzostwach Polski seniorów to jest na pewno duży sukces, ogólnie jestem zadowolony. Mój pierwszy skok nie był taki, jak bym chciał, ale drugi był już w porządku – powiedział. Po czym dodał – Wydaje mi się, że oddałem dwa dobre skoki, czyli takie, na jakie mnie stać w tym momencie. Były to jedne z lepszych w tym sezonie letnim i to pozwoliło zająć trzecie miejsce.

Zawodnik reprezentujący klub LKS Klimczok Bystra zapytany o plany na najbliższe dni odparł: – Teraz będziemy dwa dni w domu, a później od środy bądź czwartku zaczynamy treningi. Wiemy, że brązowy medalista MP pojawi się na starcie podczas wiślańskiej inauguracji cyklu Letniej Grand Prix.

 

rozmawiała Katarzyna Służewska

 
Podziel się:

Dodaj komentarz