AUSTRIACY W GOTOWOŚCI PRZED LGP W WIŚLE

Kuttin Heinz fot.Julia .Piatkowska - AUSTRIACY W GOTOWOŚCI PRZED LGP W WIŚLE

Ekipa Austriaków dotarła już do Wisły. Pierwszy konkurs Letniej Grand Prix będzie okazją do obserwacji drużyny po przejęciu sterów przez nowego trenera. Heinz Kuttin z radością oczekuje pierwszego sprawdzianu w letnim sezonie.

Rzadko możemy oglądać tak silną ekipę austriacką podczas zawodów LGP. Wśród powołanych skoczków nie zobaczymy co prawda kilku weteranów, np. Andreasa Koflera czy Wolfgang Loitzla, jednak pamiętajmy, że ostatni sezon znacznie odświeżył i odmłodził kadrę. W Wiśle pojawią się między innymi trzej srebrni medaliści konkursu drużynowego z Soczi: Gregor Schlierenzauer, Michael Hayboeck i Thomas Diethart.

Nowy szkoleniowiec drużyny liczy na dobre rezultaty swoich podopiecznych, ale nie przecenia wagi cyklu LGP:

Konkursy zawsze wiążą się z pewnym napięciem, zarówno po stronie zawodników jak i sztabu trenerskiego. Oczywiście mamy nadzieję, że osiągniemy dobre wyniki, ale najważniejszy jest cały proces pracy nad formą. Naszym celem, także podczas zawodów, jest realizacja zadań, nad którymi pracujemy podczas indywidualnych treningów. Konkursy Letniej Grand Prix są wpisane w plan przygotowań do zimy. Jesteśmy w trakcie budowania formy zawodników, ostatni tydzień spędziliśmy na obiekcie w Innsbrucku, natomiast po zawodach będziemy kontynuowali treningi w Polsce- mówi Kuttin.

Austriaccy skoczkowie pozostaną w naszym kraju do końca przyszłego tygodnia. Oprócz Wisły, sportowcy odwiedzą również skocznie w Szczyrku i Zakopanem. W treningach wezmą udział także Thomas Morgenstern i Andreas Kofler.

 

Źródło: oesv.at/ własna informacja

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz