KAMIL STOCH dla SkokiPolska: „WCZORAJSZY DZIEŃ BYŁ NIEUDANY”

KAMIL STOCH dla SkokiPolska: „WCZORAJSZY DZIEŃ BYŁ NIEUDANY”

Stoch Kamil zgrupowanie.wisla .2014 fot.K.Sluzewska - KAMIL STOCH dla SkokiPolska: "WCZORAJSZY DZIEŃ BYŁ NIEUDANY"

W dzisiejszym, porannym treningu polskich skoczków wzięli udział członkowie kadry narodowej, kadry „B” oraz także sztab szkoleniowy. Swój wczorajszy występ skomentował dla nas Kamil Stoch.

W kontekście treningu spytaliśmy się Kamila o to, jak ocenia inicjatywę kibiców oraz pogodę. – Mam nadzieję, że dziś pogoda dopisze, bo z tego co wiem, to po południu ma być burzowo, no ale nasi polscy kibice są niezawodni. Na nich można zawsze liczyć. Zawsze stawiają się liczna grupą pod skocznią.

A jak nasz mistrz odnosi się do swoich wczorajszych skoków? Wczorajszego dnia nie mogę generalnie zaliczyć do udanego, bo zazwyczaj pamięta się to jak się kończy, a skończył się niezbyt dobrze. Tak jak wczoraj już mówiłem, zdarza mi się jeden na dwadzieścia/trzydzieści skoków, że narty obijają się jedna o drugą i mam później bardzo duże problemy w locie.

Tak się właśnie zdarzyło, ze ten jeden skok wyszedł wtedy kiedy nie trzeba, czyli w serii ocenianej no i teraz będzie trochę trudno.

Podczas dzisiejszego konkursu drużynowego nasza kadra wystąpi w jednym z najmocniejszych składów. Czy nasza drużyna będzie starała się by stanąć na podium? – Nie. My będziemy robić po prostu swoje. Będziemy skakać tak jak potrafimy najlepiej. Każdy z nas ma swoje zadanie wyznaczone od trenera. Jeżeli każdy z nas zrealizuje to zadanie, to na pewno będzie dobrze.

Na zakończenie spytaliśmy się Kamila jak ustosunkowuje się do nowych przepisów FISu. Na razie może nie zacząłem dobrze, ale zobaczymy jak to będzie później.

 

Podziel się:

Dodaj komentarz