THOMAS MORGENSTERN dla SkokiPolska: „CZEKA MNIE DŁUGA i TRUDNA DROGA” (WIDEO)

THOMAS MORGENSTERN dla SkokiPolska: „CZEKA MNIE DŁUGA i TRUDNA DROGA” (WIDEO)

Morgenstern Thomas B.Leja  - THOMAS MORGENSTERN dla SkokiPolska: "CZEKA MNIE DŁUGA i TRUDNA DROGA" (WIDEO)Jeden z najbardziej utytułowanych austriackich skoczków – Thomas Morgenstern, który w zeszłym sezonie przeżył dwa poważne upadki na skoczni, ale zdobył również drużynowe Olimpijskie Złoto w Soczi – zawitał na zawody Letniej Grand Prix w Wiśle. Austriak wzbudził tym entuzjazm zgromadzonych pod skocznią kibiców. Nam opowiedział o dalszych sportowych planach oraz o zamierzeniach dotyczących kontynuacji kariery.

 

Popularny „Morgi” był zachwycony jak przyjęli go polscy kibice. – Podoba mi się tutaj w Wiśle. Jestem dumny, że mogę tutaj być, ponieważ w Polsce jest wielu świetnych fanów skoków narciarskich. Pamiętam jak kilka miesięcy temu wielu polskich kibiców w Zakopanem śpiewało specjalnie dla mnie, to było świetne, to był dla mnie zaszczyt – powiedział i dodał: – Być widzem podczas konkursu to dla mnie trochę inne uczucie niż zazwyczaj. Na ten moment jednak podoba mi się to.

27-letni Austriak opowiedział też nieco o planach dotyczących kontynuacji sportowej kariery. Jak się okazuje austriackie kadry zostaną w Polsce jeszcze przez kilka dni, aby oddać treningowe skoki w Szczyrku i Zakopanem: – Do rozpoczęcia zimowego sezonu czeka mnie długa i trudna droga. Trzy tygodnie temu zacząłem jednak skakać, za sobą mam już 15 skoków. Będę to kontynuował w Szczyrku, tamtejsza skocznia jest trochę większa od tej w Villach. Oddam tam około 20-25 skoków. Wciąż czekam na oddanie prób na dużej skoczni. Może wezmę udział w kilku ostatnich konkursach LGP w Hinzenbach i Klingenthal, ale nie podjąłem jeszcze ostatecznej decyzji. Nie wiem jeszcze jak potoczą się losy mojej kariery. Planuję jednak wziąć udział w konkursach zimowych. Muszę działać krok po kroku.

 

 

rozmawiał Bartosz Leja

 
Podziel się:

Dodaj komentarz