You are currently viewing LPK: ŻYŁA ZWYCIĘŻA w WIŚLE, ZIOBRO TRZECI !

LPK: ŻYŁA ZWYCIĘŻA w WIŚLE, ZIOBRO TRZECI !

zyla.meznar.ziobro coc.wisla .2014 - LPK: ŻYŁA ZWYCIĘŻA w WIŚLE, ZIOBRO TRZECI !Mamy kolejny polski dzień w skokach narciarskich! Piotr Żyła zwyciężył w dzisiejszych zawodach Pucharu Kontynentalnego w Wiśle, a na trzecim stopniu podium znalazł się kolejny z „biało-czerwonych”, Jan Ziobro. Łącznie w czołowej dziesiątce znalazło się aż sześciu Polaków.

Zyla Piotr LGP.Wisla .2014 B.Leja  300x199 - LPK: ŻYŁA ZWYCIĘŻA w WIŚLE, ZIOBRO TRZECI !Piotr Żyła triumfował bardzo pewnie i ze sporą przewagą po dwóch skokach na 128 metrów (249,5 pkt), które dodatkowo oddawał przy wietrze w plecy, za co otrzymał punktową bonifikatę. To kolejne podium Polaka z rzędu (po dwóch drugich miejscach w LGP i LPK), teraz jednak zdołał uplasować się na najwyższym jego stopniu. Drugie miejsce w dzisiejszych zmaganiach zajął Słoweniec Mitja Meznar po skokach na 121,5 i 123,5 metra. Na trzeciej pozycji znalazł się kolejny z naszych reprezentantów Jan Ziobro (121,5 / 120,5 m), który Meznar Mitja fot.Katarzyna.Sluzewska 300x200 - LPK: ŻYŁA ZWYCIĘŻA w WIŚLE, ZIOBRO TRZECI !tym samym po raz pierwszy w sezonie osiągnął taki dobry rezultat.

Podobnie jak wczoraj, trzy miejsca za czołową trójką, ponownie należały do Polaków. Czwarty był  Jakub Wolny (127,0 / 125,5 m), który mimo lepszych odległości niż wyżej sklasyfikowani zawodnicy, w obu skokach miał odejmowane punkty za sprzyjające warunki. Piąty był Krzysztof Biegun (128,0 / 119,5 m), a szósty Dawid Kubacki (123,0 / 121,5 m). Ziobro Jan lot Julia.Piatkowska 300x204 - LPK: ŻYŁA ZWYCIĘŻA w WIŚLE, ZIOBRO TRZECI !Ponadto na 8. miejscu uplasował się Krzysztof Leja (122,5 / 125,5 m).

Punkty zdobyli także: 13. Bartłomiej Kłusek, 25. Przemysław Kantyka, 27. Stefan Hula. Sztuka ta nie udała się niestety Aleksandrowi Zniszczołowi (34. miejsce), Dawidowi Jarząbkowi (44. miejsce) i Krzysztofowi Miętusowi (45. miejsce).

Wczorajszy zwycięzca, Cene Prevc ukończył dzisiejszą rywalizację na 12. lokacie, a Miran Zupancic, który był wczoraj trzeci, dziś zajął 14. miejsce.

Za nieprzepisowe kombinezony zostali zdyskwalifikowani: Szwajcar Luca Egloff i Austriak Markus Schiffner.