ZNAMY SKŁAD POLAKÓW NA LGP w EINSIEDELN i COURCHEVEL

ZNAMY SKŁAD POLAKÓW NA LGP w EINSIEDELN i COURCHEVEL

Kot.M Zyla Kubacki fot.Julia .Piatkowska - ZNAMY SKŁAD POLAKÓW NA LGP w EINSIEDELN i COURCHEVELPrzed nami konkursy Letniej Grand Prix w szwajcarskim Einsiedeln i francuskim Courchevel. Trener polskiej kadry A, Łukasz Kruczek, podał skład naszej reprezentacji na te zawody. Niespodzianek nie ma, główny szkoleniowiec zabierze ze sobą swoich podopiecznych.

 

Zarówno w Einsiedeln (9 sierpnia), jak i w Courchevel (15 sierpnia) wystąpi wyłącznie kadra A, czyli: Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Jan Ziobro oraz Klemens MurańkaPolacy tuż po rywalizacji w Szwajcarii udadzą się prosto do Francji, aby tam na skoczni Le Praz trenować do tamtejszych zawodów LGP.

O planach kadry na najbliższe dni opowiedział trener Kruczek: –  Tradycyjnie będziemy trenowali jeden dzień na małej skoczni w Szczyrku. Następnie wylatujemy już do Einsiedeln, natomiast pomiędzy Einsiedeln a Courchevel, kilka dni będziemy trenowali właśnie we Francji. Dopiero po powrocie zawodnicy będą mieli 10-dniową przerwę.

W najbliższych zmaganiach w ramach LGP nie zobaczymy polskich skoczków z kadry B, ponieważ jak przyznał Kruczek, podopieczni Macieja Maciusiaka priorytetowo traktują zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego w fińskim Kuopio (16-17 sierpnia).

 

 

Źródło: pzn.pl

 

Podziel się:

Dodaj komentarz