NORWEGOWIE NA LGP w EINSIEDELN i COURCHEVEL z JEDNĄ ZMIANĄ
Alexander Stoeckl, fot. Kata Deak

NORWEGOWIE NA LGP w EINSIEDELN i COURCHEVEL z JEDNĄ ZMIANĄ

stoeckl alex kd - NORWEGOWIE NA LGP w EINSIEDELN i COURCHEVEL z JEDNĄ ZMIANĄTrener norweskiej kadry Alexander Stöckl podał nazwiska sześciu skoczków, którzy wystąpią w najbliższych zawodach Letniej Grand Prix w szwajcarskim Einsiedeln (9.08.) i francuskim Courchevel (15.08.). W składzie zawodników z północy Europy zaszła jedna zmiana.

 
Tande Daniel Andre fot.Katarzyna.Sluzewska 300x199 - NORWEGOWIE NA LGP w EINSIEDELN i COURCHEVEL z JEDNĄ ZMIANĄ
Daniel-Andre Tande, fot. Katarzyna Służewska

W drugiej, szwajcarsko-francuskiej odsłonie LGP 2014 wystąpią następujący Norwegowie: Philip Sjøen, Anders Fannemel, Tom Hilde, Andreas Stjernen, Rune Velta oraz Daniel Andre Tande, który zastąpi startującego w Wiśle Ole Mariusa Ingvaldsena. Tande zyskał uznanie norweskiego sztabu szkoleniowego po występach w zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego w Wiśle. Jako jedyny Norweg zajął tam 17. i 22. miejsce.

Przypomnijmy, że 20-letni Daniel-Andre Tande był rezerwowym zawodnikiem norweskiej kadry podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Zastąpił wówczas tym samym doświadczonego Toma Hilde, którego w Rosji zabrakło.

Swoją przerwę w startach kontynuuje natomiast najbardziej utytułowany obecnie norweski skoczek – Anders Bardal. Mistrz Świata z Val di Fiemme skupia się na treningu i nie ma jeszcze sprecyzowanych planów dotyczących tegorocznych występów w cyklu LGP. Priorytetem dla Bardala ma być zima.

Zaznaczmy, że w pierwszych zawodach LGP w Wiśle (25-26 lipca) norweska drużyna zajęła 4. miejsce, a indywidualnie w czołowej dziesiątce uplasowało się aż czterech reprezentantów tego kraju: Stjernen (4.), Fannemel (5.), Velta (6.) i Hilde (9.).

 

Źródło: skiforbundet.no / informacja własna

 
Podziel się:

Dodaj komentarz