NIEMCY BEZ NAJWIĘKSZYCH GWIAZD NA NAJBLIŻSZE KONKURSY LGP

NIEMCY BEZ NAJWIĘKSZYCH GWIAZD NA NAJBLIŻSZE KONKURSY LGP

DSC 0141 - NIEMCY BEZ NAJWIĘKSZYCH GWIAZD NA NAJBLIŻSZE KONKURSY LGPW najbliższych zawodach LGP w Eisiedeln, które odbędą się w sobotę 9 sierpnia, niemiecki zespół zaprezentuje się bez swoich najlepszych zawodników, czyli Severina Freunda i Andreasa Wellingera. 19-latek pojawi się jednak już w konkursie w Courchevel, ale jego starszy kolega planuje dłuższą przerwę.

 
wellinger andreas bleja 300x200 - NIEMCY BEZ NAJWIĘKSZYCH GWIAZD NA NAJBLIŻSZE KONKURSY LGP
Andreas Wellinger, fot. Bartosz Leja

W najbliższą sobotę na obiektach w szwajcarskim Einsiedeln, drużyna z Niemiec pojawi się na starcie bez swoich najlepszych zawodników z zimowego sezonu 2013/14. Jak ogłosił Niemiecki Związek Narciarski, podczas drugich indywidualnych zawodów LGP 2014 zaprezentują się: Markus Eisenbichler, Richard Freitag, Karl Geiger, Dominik Mayländer, Marinus Kraus, Andreas Wank oraz Daniel Wenig.

Kraus Marinus fot.Katarzyna.Sluzewska 300x199 - NIEMCY BEZ NAJWIĘKSZYCH GWIAZD NA NAJBLIŻSZE KONKURSY LGP
Marinus Kraus, fot. Katarzyna Służewska

Andreas Wellinger pojawi się na starcie już w zawodach na francuskim obiekcie w Courchevel (15 sierpnia), jednak Severin Freund planuje się skoncentrować na treningach w dłuższej perspektywie czasu. – Severin zamierza pauzować i w tym czasie położyć większy nacisk na przygotowania do kolejnego sezonu, a jesienią ponownie pokazać się w zawodach – powiedział trener niemieckiej ekipy, Werner Schuster. Poza Andreasem Wellingerem na zawody w Courchevel zostali nominowani Karl Geiger, Markus Eisenbichler, Marinus Kraus, Daniel Wenig, Dominik Mayländer, a także Michael Neumayer, który w ostatnim czasie ze względu na zmianę miejsca zamieszkania zmienił klub sportowy z SK Berchtesgaden na SC Oberstdorf.

– Jesteśmy obecnie w trakcie szkolenia i fazie intensywnych przygotowań. Między dwoma najbliższymi konkursami Grand Prix odbędziemy kolejny obóz szkoleniowy w Seefeld, gdzie będziemy trenowali między kolejnymi zawodami cyklu. Dlatego też skład na LGP w Einsiedeln i Courchevel jest inny – poinformował Schuster.

Po rozczarowującym wyniku Marinusa Krausa podczas GP w Wiśle (40. miejsce w konkursie indywidualnym), ma on nadzieję na lepsze starty w Einsiedeln i Courchevel. – Kolejne dwa konkursy chciałbym przeznaczyć na dalszą pracę nad moją formą. Moje skoki wydają się być coraz lepsze, a ich poziom chciałbym ustabilizować teraz podczas zawodów. Mieszanka startów w konkursach i treningach może mi w tym pomóc – powiedział 23-latek.

W LGP po raz pierwszy w tym sezonie pokażą się także Daniel Wenig i Dominik Mayländer, którzy zyskali uznanie sztabów szkoleniowych po konkursach Pucharu Kontynentalnego w Wiśle.

 

Źródło: skijumping-online.com / skispringen.com

 
Podziel się:

Dodaj komentarz