REPREZENTACJA KANADY NIEPEWNA FINANSOWEJ PRZYSZŁOŚCI

REPREZENTACJA KANADY NIEPEWNA FINANSOWEJ PRZYSZŁOŚCI

Kanada Flaga - REPREZENTACJA KANADY NIEPEWNA FINANSOWEJ PRZYSZŁOŚCI

Kanadyjskie skoki narciarskie stoją w obliczu niepewnej przyszłości. „Own in Podium”, czyli organizacja non-profit, która współpracuje z kanadyjskim rządem, narodowym Komitetem Olimpijskim oraz różnymi związkami sportowymi, promująca olimpijskie dyscypliny, nie będzie już dłużej wspierała sportu.

Według raportu przedstawionego przez portal internetowy fasterskier.com wynika, że od najbliższego zimowego sezonu 2014/15 organizacja OTP nie będzie już wspierała finansowo kanadyjskich skoków narciarskich. Odetnie się także od sponsorowania kombinacji norweskiej.

Curtis Lyon, dyrektor sportowy zajmujący się skokami narciarskimi w Kanadzie, potwierdził informacje podane przez portal internetowy o zakończeniu wsparcia przez OTP. Powiedział również, że do tej pory nie został o tym jednak oficjalnie poinformowany. – Znałem ilość dyscyplin sportowych, które nie będą dłużej wspierane i te informacje także przeciekły. Wiem, co widziałem, nawet jeśli nie jest to jeszcze na 100% oficjalne. Teraz jest dla wszystkich oczywiste, że trzeba poszukać nowych sposobów finansowania.  

Pracujemy ze sportem w Kanadzie dlatego „Sport Funding Accountability Framework” powinien to zaakceptować. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to mamy nadzieję na uzyskanie wsparcia na kolejne cztery lata. Naszym zdaniem powinniśmy otrzymać od OTP dość dobre wyniki, a także silne koncepcje inwestycyjne. Oczywiście jest to frustrujące, że nie jest to przypadek.

Peter Judge, dyrektor sportów zimowych w OTP, tłumaczy następująco decyzję swojej organizacji. – Nasze zlecenie i nasza misja opiera się na medalowych szansach w 2018 i patrząc na osiągnięcia w skokach narciarskich, trudno było dostrzec tam szanse na medale w 2018 roku.

 

źródło: berkutschi.com

 

Podziel się:

Dodaj komentarz