You are currently viewing SCHLIERENZAUER, ŻYŁA i HAYBOECK PO ZAWODACH w EINSIEDELN

SCHLIERENZAUER, ŻYŁA i HAYBOECK PO ZAWODACH w EINSIEDELN

Schlierenzauer Gregor Zakopane fot.S.Piwowar - SCHLIERENZAUER, ŻYŁA i HAYBOECK PO ZAWODACH w EINSIEDELNDrugi konkurs Letniej Grand Prix 2014 w Einsiedeln przyniósł wygraną Gregora Schlierenzauera. Zwycięstwo Austriaka jest tym cenniejsze, iż w letnim cyklu było pierwsze od trzech lat. Na podium stanęli również Piotr Żyła, dla którego dotychczasowe letnie zawody są wyśmienite, a także Michael Hayboeck.

Każde zwycięstwo cieszy, ale dla wielu skoczków letnie zawody, to dobry trening i sprawdzenie się przed najważniejszymi konkursami w zimie. Tak też jest w przypadku 24-letniego Tyrolczyka. - Oczywiście zawsze jest miło wygrać, ale jest to tylko lato, a liczy się zima. Jest to jednak dobra motywacja do treningów, pokazuje to też, że jestem na dobrej drodze. Poziom już teraz jest bardzo wysoki i nie mogę pozwolić sobie na żaden błąd. Myślę, że dla widzów były to wspaniałe zawody - powiedział Gregor Schlieri enzauer.

Piotr Żyła od początku letnich startów prezentuje bardzo dobrą i równą formę. Zaowocowało to kolejnym miejscem na podium. - Nie spodziewałem się tak dobrego wyniku. Moje skoki były bardzo dobre, a drugie miejsce to wspaniały wynik. Będę również na starcie w Courchevel - poinformował polski zawodnik. 

- Przyjechałem do Einsiedeln bez żadnych oczekiwań. Już w treningach dobrze skakałem, ale treningi są przystosowane do zimy. Jednak cieszę się z tego, że podczas konkursu wszystko tak dobrze funkcjonuje. Jedziemy teraz prosto do Courchevel, gdzie będziemy trenowali przez cały tydzień - powiedział Michael Hayboeck.

 

Źródło: berkutschi.com

 
Podziel się:

Dodaj komentarz