STJERNEN, SJOEEN, STOCH i HAYBOECK O RYWALIZACJI w COURCHEVEL

STJERNEN, SJOEEN, STOCH i HAYBOECK O RYWALIZACJI w COURCHEVEL

Sjoeen Phillip fot.Julia .Piatkowska.SGP .Wisla .2014 - STJERNEN, SJOEEN, STOCH i HAYBOECK O RYWALIZACJI w COURCHEVELKonkurs w Courchevel zakończył pierwszą część europejskiej rywalizacji w tegorocznym LGP. Francuskie zmagania były bardzo udane dla Stjernena i Sjoeena, którzy nie kryli radości ze swoich najlepszych letnich miejsc w karierze, a także z podwójnego norweskiego triumfu. Zadowolony był również Kamil Stoch, którego występ był zagrożony przez lekki uraz, którego nabawił się na treningach.

 

W konferencji prasowej po piątkowym konkursie w Courchevel, wzięli udział Andreas Stjernen, Phillip Sjoeen, Kamil Stoch, a także Michael Hayboeck.

stjernen andreas2 s.piwowar 300x200 - STJERNEN, SJOEEN, STOCH i HAYBOECK O RYWALIZACJI w COURCHEVEL
Andreas Stjernen, fot. Stefan Piwowar

Andreas Stjernen zawody w Courchevel będzie mógł zaliczyć do bardzo udanych, a to za sprawą swojego triumfu. – To było moje pierwsze zwycięstwo w Letniej Grand Prix i w zawodach na tym poziomie. Trenowaliśmy tutaj przez dwa dni i moje skoki są coraz lepsze. Teraz wracam do domu, gdzie będę trenował i wezmę udział w krajowych zawodach. Nie sądzę żebym pojechał na zawody do Japonii – powiedział 26-latek.

Na drugim stopniu podium uplasował się młodziutki Phillip Sjoeen, któremu zawody we Francji przyniosły najlepszy rezultat w karierze. Tego lata oddałem już wiele dobrych skoków, choć niestety podczas ostatnich zawodów zaliczyłem upadek. To fantastycznie stać tutaj na podium. Odpowiada mi ta skocznia. Skakałem dobrze i ogólnie jestem bardzo zadowolony. Podobnie jak Andreas, nie polecę do Japonii – powiedział utalentowany 18-latek.

Stoch Kamil fot.A.Sierotnik 300x199 - STJERNEN, SJOEEN, STOCH i HAYBOECK O RYWALIZACJI w COURCHEVEL
Kamil Stoch, fot. Agnieszka Sierotnik

Mimo, że Kamil Stoch podczas jednego z treningów nabawił się lekkiego urazu, nie przeszkodziło mu to w wygraniu kwalifikacji do piątkowego konkursu, a w samych zawodach w zajęciu miejsca na podium. – Z powodu kontuzji mięśnia, której nabawiłem się kilka dni temu, nie wiedziałem czy tutaj wystartuję. Dzisiaj moja noga czuła się dobrze i postanowiłem wziąć udział w zawodach. Moje skoki były całkiem dobre i jestem ogólnie zadowolony. Według nowych zasad, musimy także w kwalifikacjach osiągnąć jak najlepszy wynik – to mi się dzisiaj udało – powiedział nasz Mistrz Olimpijski.

Michael Hayboeck, który był najwyżej sklasyfikowanym z Austriaków, cieszy się ze swojego 5. miejsca w Courchevel. – Zasadniczo jestem bardzo zadowolony z piątego miejsca. Pierwsza seria konkursowa była bardzo dobra, ponieważ awansowałem z 14. pozycji, którą zajmowałem po kwalifikacjach, na 2. miejsce. Podczas drugiej rundy poddałem się zmęczeniu po tygodniowym treningu. Po prostu zabrakło mocy. Teraz cieszę się już z odpoczynku – stwierdził 23-latek z Linzu.

 

Źródło: berkutschi.com

 
Podziel się:

Dodaj komentarz