POLSKIE i SŁOWEŃSKIE KADRY NA ZAWODY LGP w HAKUBIE

POLSKIE i SŁOWEŃSKIE KADRY NA ZAWODY LGP w HAKUBIE

DSC 0052 - POLSKIE i SŁOWEŃSKIE KADRY NA ZAWODY LGP w HAKUBIEPrzed najlepszymi skoczkami startującymi w letnich zawodach Grand Prix daleka podróż do Kraju Kwitnącej Wiśni. Konkursy w Hakubie odbędą się w najbliższą sobotę i niedzielę (23-24 sierpnia). Poznaliśmy już składy Polaków i Słoweńców na te zawody. Uległy one znaczącej zmianie w porównaniu do tych, które brały udział w europejskiej części LGP.

 
Zniszczol Olek2 A.Sierotnik 300x200 - POLSKIE i SŁOWEŃSKIE KADRY NA ZAWODY LGP w HAKUBIE
Aleksander Zniszczoł, fot. Agnieszka Sierotnik

Już od kilku dobrych dni wiemy, że w Hakubie nie wystartuje polska kadra A. Łukasz Kruczek pozwolił swoich podopiecznym nieco odpocząć po konkursach w Wiśle, Einsiedeln i Courcehevel, w związku z czym Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Jan Ziobro i Klemens Murańka do treningu wrócą dopiero za parę dni w Szczyrku.

W Japonii zaprezentują się natomiast polscy skoczkowie z kadry B pod wodzą Macieja Maciusiaka, czyli: Krzysztof Biegun, Bartłomiej Kłusek, Stefan Hula, Aleksander Zniszczoł i Jakub Wolny. Do składu nie załapał się jedynie Krzysztof Miętus, który po słabszych występach w zawodach Pucharu Kontynentalnego w Kuopio, będzie trenował w kraju.

hvala jaka s.piwowar 300x200 - POLSKIE i SŁOWEŃSKIE KADRY NA ZAWODY LGP w HAKUBIE
Jaka Hvala, fot. Stefan Piwowar

Skład kadry na nadchodzące zawody podał też trener Słoweńców – Goran Janus. Do Kraju Kwitnącej Wiśni udadzą się: Nejc Dezman, Rok Justin, Matjaz Pungertar, Jaka Hvala, Miran Zupancic, Jernej Damjan i Tomaz Naglic wraz z drugim trenerem Nejcem Frankiem. W Japonii nie wystąpi lider słoweńskiej drużyny Peter Prevc, który w tym samym czasie będzie spokojnie trenował w kraju. – Ważne jest, aby dobrze przygotować się do zimy, więc Prevc, Tepes i Kranjec zostaną ze mną na treningach w Planicy – powiedział trener Janus.

Doświadczony szkoleniowiec przyznał też, że jest zadowolony z dotychczasowych skoków Petera Prevca i z występu Roberta Kranjca w Courchevel. Dyspozycja pozostałych Słoweńców pozostawia jednak sporo do życzenia. – Reszcie skoczków brakuje jeszcze stabilności. Skaczą dość nerwowo, potrzeba sporo pracy nad techniką – stwierdził Goran Janus.

 

Źródło: informacja własna / dnevnik.si

 
Podziel się:

Ten post ma jeden komentarz

  1. Dżon

    Nie będzie Miętusa, info z pzn.pl

Dodaj komentarz