Heinz Kuttin: „Morgenstern będzie skakał nadal, jeśli będzie możliwa rywalizacja z najlepszymi”
Heinz Kuttin, fot. Julia Piątkowska

Heinz Kuttin: „Morgenstern będzie skakał nadal, jeśli będzie możliwa rywalizacja z najlepszymi”

Kuttin Heinz fot.Julia .Piatkowska - Heinz Kuttin: "Morgenstern będzie skakał nadal, jeśli będzie możliwa rywalizacja z najlepszymi"Wszystko wskazuje na to, że austriacki ulubieniec fanów, czyli Thomas Morgenstern, powróci niebawem do międzynarodowej rywalizacji. Austriak wraz z kadrą narodową uczestniczy obecnie w treningach w tunelu aerodynamicznym, a także udziela się w sesjach reklamowych.

 
Morgenstern Thomas B.Leja  300x199 - Heinz Kuttin: "Morgenstern będzie skakał nadal, jeśli będzie możliwa rywalizacja z najlepszymi"
Thomas Morgenstern, fot. Bartosz Leja

Testy na dużej skoczni w Bischofshofen, które w ostatnim czasie przeszedł Thomas Morgenstern, zakończyły się sukcesem. Nie zmienia to jednak faktu, że oficjalnie 27-latek nie podjął jeszcze wiążącej decyzji w sprawie kontynuowania przez niego sportowej kariery. Wszystko wskazuje jednak na to, że Morgi będzie nadal rywalizował z innymi o najwyższe laury. – Thomas był wraz z drużyną na obozie treningowym w Polsce, teraz uczestniczy wraz z kadrą narodową w testach w tunelu aerodynamicznym w Wiedniu, a także udziela się w spotkaniach reklamowych z jednym z naszych sponsorów – powiedział austriacki szkoleniowiec Heinz Kuttin. Dodał jednak: – Dokładnie jednak nie wiem, co zdecyduje Thomas. Twierdzi jednak, że jeśli będzie skakał nadal, to musi być możliwa rywalizacja z najlepszymi.

Kuttin nie zamierza ponaglać potrójnego mistrza olimpijskiego. – Morgenstern jest spokojny i pogodny. Jest to bardzo właściwy sposób postępowania. Jeśli ktoś przez motywację stanie się nadgorliwy, to wszystko może runąć w gruzach. A tego nikt nie chce. 

Wyniki w zawodach Letniego Grand Prix nie są najważniejsze i dlatego też szkoleniowiec podchodzi do nich bardzo spokojnie. – Tak ułożyliśmy treningi, by wszystko pasowało. Naszym głównym celem jest oczywiście zima, na którą musimy być gotowi.

 

Źródło: kleinezeitung.at

 
Podziel się:

Dodaj komentarz