You are currently viewing Alpen Cup w Einsiedeln: zwycięstwa Streitlera i Aschenwalda

Alpen Cup w Einsiedeln: zwycięstwa Streitlera i Aschenwalda

Streitler Patrick fot.Julia.Piatkowska - Alpen Cup w Einsiedeln: zwycięstwa Streitlera i AschenwaldaW sobotę i niedzielę na skoczni HS-117 im. Andreasa Küttela w Einsiedeln zostały rozegrane pierwsze w tym sezonie zawody z cyklu Alpen Cup. Najlepszym zawodnikiem pierwszego konkursu okazał się być Austriak Patrick Streitler, a drugie zawody wygrał jego rodak – Philipp Aschenwald.

112,5 oraz 113,5 metra to odległości, które zapewniły zwycięstwo Patrickowi Streitlerowi w sobotnim konkursie. Tuż za Austriakiem uplasował się reprezentant Szwajcarii Killian Peier (111,5 m i 114,5 m). Trzecim miejscem na podium mógł zadowolić się kolejny z Austriaków Elias Tollinger (114 m i 112,5 m). Kolejne lokaty zajęli: Philipp Aschenwald, Tilen Bartol i Thomas Hofer.

Pełne wyniki konkursu

Podczas niedzielnych zawodów, została rozegrana tylko jedna seria konkursowa, w której triumfował Philipp Aschenwald, który skoczył na odległość 117,5 metra. Na drugim miejscu uplasował się Włoch Daniele Varesco (113 m). Trzecie miejsce przypadło Eliasowi Tollingerowi (114,5 m). Tuż za nimi znaleźli się: Maximilian Steiner, Andraz Modic i Simon Greiderer. Siódme miejsce zajął zwycięzca pierwszych zawodów – Patrick Streitler.

W klasyfikacji generalnej Alpen Cup prowadzi Streitler (150 pkt) przed Aschenwaldem (136 pkt) i Tollingerem (120 pkt).