Sami Niemi i drużyna Ounasvaaran Hiihtoseura z tytułami Mistrzów Finlandii

Asikainen Niemi Heiskanen Mistrzostwa.Finlandii.lato .2014 fot.Tuija .Hankkila - Sami Niemi i drużyna Ounasvaaran Hiihtoseura z tytułami Mistrzów FinlandiiW czasie minionego weekendu na skoczniach kompleksu Salpausselkä w Lahti zostały rozegrane Mistrzostwa Finlandii. Indywidualny złoty medal wywalczył 19-letni Sami Niemi, a w konkursie drużynowym najlepszy okazał się zespół Ounasvaaran Hiihtoseura, w którym najwięcej punktów uzyskał Harri Olli.

Indywidualnym letnim mistrzem Finlandii został Sami Niemi, który oddał skoki na odległość 119 i 127 metrów. Srebrny medal wywalczył Lauri Asikainen, który skoczył 120 i 124,5 metra, a najniższym stopniu podium znalazł się Sami Heiskanen (116,5 / 129,0 m). Tuż za podium znaleźli się skoczkowie znani z występów w zawodach Pucharu Świata, czyli m.in.: Anssi Koivuranta, Olli Muotka, Ville Larinto i Jarkko Maeaettae. W konkursie nie wystąpił Janne Ahonen, który powrócił niedawno do treningów po kontuzji.

Pełne wyniki

W konkursie drużynowym najlepsza okazała się ekipa Ounasvaaran Hiihtoseura (Juuso Heikkinen, Andreas Alamommo, Harri Olli, Sami Niemi), w której najbardziej wyróżnił się Harri Olli (123,5 / 118,5 m), który wydaje się powracać do coraz lepszych skoków na „krajowym podwórku”. W zawodach wzięła także udział „polska” drużyna Harjavallan Jymy (12. miejsce), w składzie której wystąpili trzej bracia Okas (Sebastian, Daniel, Paul). Na starcie, oprócz Finów i Polaków pojawili się także Estończycy i Rosjanie.