You are currently viewing Austriacy podali skład drużyny na konkursy Pucharu Kontynentalnego w Stams

Austriacy podali skład drużyny na konkursy Pucharu Kontynentalnego w Stams

Loitzl Wolfgang CoC.Wisla .2014 fot.Julia .Piatkowska - Austriacy podali skład drużyny na konkursy Pucharu Kontynentalnego w StamsAustriacki Związek Narciarski przedstawił dzisiaj grupę zawodników, którzy w najbliższy weekend (20-21 września)  wezmą udział w zawodach Pucharu Kontynentalnego w Stams. Na starcie pojawi się dwunastu skoczków reprezentujących gospodarzy, a wśród nich  m. in.  Wolfgang Loitzl i Manuel Fettner.

Trenerzy powołali także grupę mniej doświadczonych zawodników w składzie: Manuel Poppinger, Clemens Aigner, Markus Schiffner, Daniel Huber, Philipp Aschenwald, Elias Tollinger i Patrick Streitler. Pozostała trójka, która dostanie szansę występu, zostanie wybrana w piątek podczas krajowych eliminacji.

Skocznia Brunnentalschanze w Stams będzie przedostatnim przystankiem w kalendarzu Letniego Pucharu Kontynentalnego. Skoczkowie w końcówce letnich zmagań będą też rywalizować o kwoty startowe na zawody Pucharu Świata. Na dodatkowe miejsca mają szansę trzy najlepsze reprezentacje, których skoczkowie uzyskają najlepsze rezultaty.

Duże szanse na dobry wynik będzie miał Wolfgang Loitzl, który dobrze skakał w miniony weekend w niemieckim Klingenthal (zajął 3. i 7. miejsce). Wśród jego głównych konkurentów można wymienić drugiego skoczka ostatniego sezonu Petera Prevca oraz Niemca Michaela  Neumayera i Czecha Jakuba Jandę, którzy również zadeklarowali udział w austriackich zawodach.

Źródło: skispringen.com/oesv.at

 

Dodaj komentarz