You are currently viewing LGP Pań w Ałmatach: Takanashi triumfuje w konkursie i w całym cyklu

LGP Pań w Ałmatach: Takanashi triumfuje w konkursie i w całym cyklu

Takanashi Sara flower.ceremony S.Piwowar - LGP Pań w Ałmatach: Takanashi triumfuje w konkursie i w całym cykluSara Takanashi odniosła drugie bardzo pewne zwycięstwo w zawodach Letniej Grand Prix pań w Ałmatach, dzięki czemu została zwyciężczynią klasyfikacji generalnej całego cyklu. Jedyna startująca w zawodach Polka zajęła dziś 23. miejsce. Na tegoroczny cykl LGP kobiet składały się tylko dwa konkursy w Kazachstanie.

Palasz Magdalena Frederik.Clasen 300x200 - LGP Pań w Ałmatach: Takanashi triumfuje w konkursie i w całym cyklu
Magdalena Pałasz, fot. Frederic Clasen

Sara Takanashi w obu seriach oddawała najlepsze skoki (99,0 / 100,0 m) dzięki czemu zwyciężyła z ogromną przewagą 25,1 punktu nad drugą zawodniczką, którą była Niemka Katharina Althaus (93,5 / 93,0 m). Na trzecim stopniu podium uplasowała się Słowenka Maja Vtic (92,5 / 95,0 m).

Tuż za czołową trójką uplasowała się Norweżka Line Jahr, a na bardzo dobrej piątej pozycji znalazła się Rosjanka Sofya Tikhonova. Szósta była Słowenka Eva Logar.

Jedyna startująca w konkursie reprezentantka Polski, Magdalena Pałasz, po skokach na 77 i 79,5 metra została sklasyfikowana na 23. miejscu.