Przemysław Kantyka dla SkokiPolska: „Brakuje płynności i spokoju”

Przemysław Kantyka dla SkokiPolska: „Brakuje płynności i spokoju”

Kantyka Przemek K.Sluzewska - Przemysław Kantyka dla SkokiPolska: "Brakuje płynności i spokoju"18-letni skoczek kadry juniorskiej Przemysław Kantyka, który podczas niedawnych zawodów Pucharu Solidarności w Zakopanem stanął na podium, podczas zawodów FIS Cup w Szczyrku plasował się w czołowej dziesiątce, jednak nie był do końca zadowolony ze swoich skoków.

 

W pierwszym konkursie skoki na odległość 93,5 i 95,5 metra pozwoliły Kantyce zająć szóste miejsce. – Skoki nie były takie jakie miały być. W serii próbnej oddałem najlepszy skok w dniu dzisiejszym (96,5 m / 7. miejsce), taki który był najlepszy w ostatnim czasie, ale w konkursie nie wiem co to sie stało. Brakowało w tym wszystkim płynności i spokojupowiedział.

W drugim konkursie Kantyka uplasował się na dwunastym miejscu po skokach na 95 i 93 metry. – Niestety nie jestem zadowolony ze swoich skoków. Z technicznego punktu widzenia powinny być one dłuższe, ale po dłuższych analizach z trenerem znalezliśmy to, przez co nie dało się odlecieć. Odbicie było za wcześnie, przez co próg nie oddawał i nie było odpowiedniej prędkości – tłumaczy.

Mimo, że letni sezon powoli sie kończy, to skoczkowie nadal walczą o punkty. – W przyszłym tygodniu prawdopodobnie jedziemy do Rumunii na FIS Cup (27-28 września) – zakończył.

 

informacja własna

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz