You are currently viewing Andrzej Stękała dla SkokiPolska: „Chcę poprawić sylwetkę w locie, wtedy będzie jeszcze lepiej”

Andrzej Stękała dla SkokiPolska: „Chcę poprawić sylwetkę w locie, wtedy będzie jeszcze lepiej”

DSC 0240 - Andrzej Stękała dla SkokiPolska: "Chcę poprawić sylwetkę w locie, wtedy będzie jeszcze lepiej"Andrzej Stękała przebojem wdarł się do polskiej kadry juniorskiej i już kilkukrotnie w czasie trwającego sezonu letniego udowodnił, że ma spory potencjał. Występ w FIS Cup w Szczyrku również może zaliczyć do bardzo udanych. Po czwartym miejscu w sobotę, w niedzielę triumfował i tym samym został liderem klasyfikacji generalnej całego cyklu. To póki co największy sukces w sportowej karierze 19-latka z Dzianisza.

 

W niedzielnym konkursie Stękała skoczył 102,5 i 96,5 metra, co pozwoliło mu uplasować się na najwyższym stopniu podium. Jak sam zawodnik ocenia swoje próby? – Wyjście z progu oceniam bardzo dobrze, ale w powietrzu niestety jest nadal dużo do poprawienia. Przed kolejnymi zawodami chciałbym poprawić sylwetkę w locie i wtedy będzie jeszcze lepiejzapewnił i dodał – Momentami na skoczni strasznie kręciło, ale mi na szczęście udało się trafić w te lepsze warunki.

Reprezentant kadry juniorskiej nie ma jeszcze sprecyzowanych planów dotyczących dalszych startów na igielicie.

Warto zaznaczyć, że Andrzej Stękała reprezentujący klub AZS Zakopane dotychczas w swojej niedługiej karierze wystartował w 14 zawodach FIS (12 razy FIS Cup, 2 razy PK) i sześciokrotnie plasował się w czołowej dziesiątce zmagań. Trzy razy wywalczył miejsca na podium w cyklu FIS Cup (tegoroczne zwycięstwo w Szczyrku oraz pierwsze i trzecie miejsca w Einsiedeln). 

 

informacja własna

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz