Polacy na Letni Puchar Kontynentalny w Trondheim (skład)

Polacy na Letni Puchar Kontynentalny w Trondheim (skład)

Biegun Krzysztof lot J.Piatkowska - Polacy na Letni Puchar Kontynentalny w Trondheim (skład)

Już w najbliższy weekend (27-28 września) kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego zawitają do Trondheim. Do polskiej kadry B, która uda się do Norwegii, dołączyli skoczkowie kadry A – Jan Ziobro i Klemens Murańka oraz rewelacja z FIS Cup Andrzej Stękała. Dyspozycję polskich skoczków skomentował trener Maciej Maciusiak.

 
Ziobro Jan lot Julia.Piatkowska 300x204 - Polacy na Letni Puchar Kontynentalny w Trondheim (skład)
Jan Ziobro, fot. Julia Piątkowska

W Trondheim Polskę będą reprezentować Krzysztof Biegun, Bartłomiej Kłusek (kadra B), Jan Ziobro i Klemens Murańka (kadra A) oraz Andrzej Stękała i Grzegorz Miętus. Stękała otrzymał miejsce w kadrze po świetnych zwycięstwach w ostatnich konkursach FIS Cup, Grzegorz Miętus jest zawodnikiem spoza kadry. 

Najpierw o Polakach, którzy do Norwegii… nie polecą. W Pucharze Kontynentalnym klasyfikację otwiera Jakub Wolny. Polak wygrywał zawody drugiej rangi lata, dając trenerowi, Maciejowi Maciusiakowi duży margines pewności. Kuba został przesunięty do kadry A, weźmie udział w zgrupowaniu w Hinzenbach przed kolejnym konkursem Letniej Grand Prix.

muranka klimek cc 300x200 - Polacy na Letni Puchar Kontynentalny w Trondheim (skład)
Klemens Murańka, fot. Cecylia Czymbor

– Kuba jest obecnie naprawdę w świetnej formie i co najważniejsze – skacze powtarzalnie. Jest mocny nie tylko na treningach, ale przede wszystkich w zawodach, gdzie jego skoki są jeszcze lepsze(…) Mało kto jest w stanie mu zagrozić i z nim wygrać – przyznaje szczęśliwy z tego faktu Maciusiak.

Odwrotny problem ma Stefan Hula. Zawodnik prezentuje się w trakcie trenigów (ostatnie w Szczyrku przyp.) bardzo dobrze, jednak w konkursach oddaje słabsze próby. Stąd też Hula nie poleci do Norwegii. – Wygląda to tak, jakby skakał zupełnie inny zawodnik, dlatego w ten weekend Stefan będzie odpoczywał – podsumował skoczka Maciusiak. Na fali zwyżkowej są z kolei Krzysztof Miętus i Krzysztof Biegun. Ten pierwszy jeszcze przeczeka swoje, Biegun wystąpi w Trondheim. 

– Przeczekamy jeszcze te zawody, żeby Krzysiek potrenował sobie jeszcze na spokojnie i wrócił na właściwy tor. Natomiast jeśli chodzi o Krzyśka Bieguna cieszy mnie to, że wychodzą mu już pojedyncze skoki. To dobry znak na przyszłość – podsumowuje skoczków trener Maciusiak. 

 

Źródło: pzn.pl

 
Podziel się:

Dodaj komentarz