Powiększona skocznia w Kulm gotowa w listopadzie?

Powiększona skocznia w Kulm gotowa w listopadzie?

Tauplitz Bad.Mitterndorf Kulm Skiflugschanze fot.skifliegen.at skiflug.weltcup.kulm  - Powiększona skocznia w Kulm gotowa w listopadzie?

Prace nad wykończeniem powiększanej skoczni mamuciej w Kulm przebiegają zgodnie z planem. Już w grudniu śnieg może leżeć na całkiem nowej skoczni – zapewnia dyrektor obiektu Lambert Grill. Jeśli się uda sezon „na loty” rozpocznie się na początku stycznia 230-metrowymi lotami.

Rozpoczęte w czerwcu prace, związane są z powiększeniem mamuta. Do tej pory punkt konstrukcyjny był ulokowany na 185 metrze, rozmiar skoczni wynosił 200 metrów. Teraz punkt K „przeniesie” się na 200, a HS na 225 metr.

Zdjęcia aktualnych prac w Kulm są TUTAJ

Strona FIS donosi o prawidłowym i terminowym przebiegu prac na powiększaniem i wykańczaniem skoczni. – Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, koniec przebudowy nastąpi w połowie listopada, najpóźniej pod koniec tego miesiąca – skomentował sprawę dyrektor skoczni Grill.

Schlierenzauer Kuusamo fot.Klaudia.Zadebska 300x200 - Powiększona skocznia w Kulm gotowa w listopadzie?Aktualny rekord skoczni należy do Gregora Schlierenzauera. Austriak pofrunął tutaj 215,5 metra. Nowe rozmiary obiektu wręcz powinny przyczynić się do wyraźnego przeskoczenia tego wyniku. – Będziemy mieli podobny profil do skoczni w Vikersund. Najlepsze warunki wietrzne są u nas w okolicy południa. Loty w okolice 230 metra będą realne – przewiduje szef obiektu. 

Puchar Świata w lotach narciarskich w Kulm zaplanowany jest w dniach 9-11 stycznia 2015 roku. 

Cieszymy się zatem z pomyślnych postępów w Austrii, teraz czekamy na efekty prac w Planicy, gdzie powiększana jest – prawdopodobnie – największa skocznia świata. Prawdopodobnie, gdyż rekord wciąż dzierży „płaski”, wbudowany w skałę obiekt Vikersundbakken. 

 

Źródło: FIS, informacja własna

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz