FIS wprowadza nowe przepisy – mniej informacji na ekranie TV, rezygnacja z nowej formuły zawodów
Walter Hofer (fot. Bartosz Leja)

FIS wprowadza nowe przepisy – mniej informacji na ekranie TV, rezygnacja z nowej formuły zawodów

Hofer Walter Zakopane B.Leja  - FIS wprowadza nowe przepisy - mniej informacji na ekranie TV, rezygnacja z nowej formuły zawodówW Zurychu zakończyło się coroczne spotkanie władz i przedstawicieli Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), na którym zostało podjętych kilka znaczących zmian dotyczących zimowych zmagań na skoczniach całego świata. Do najistotniejszych można zaliczyć innowacyjną metodę wyświetlania grafik punktowych podczas zawodów.

 

Od tej pory kibice oglądający zawody w telewizji najprawdopdoobniej nie będą informowani o ilości punktów – odjętych, bądź dodanych – za wiatr. Podstawowe dane – odległość i końcowa nota będą oczywiście dostępne, jednak FIS chce ograniczyć liczbę informacji argmunetując to lepszą czytelnością wyników dla widzów.

Poza tym Międzynarodowa Federacja Narciarska podjęła decyzję o rezygnacji z nowej formuły zawodów testowanej podczas Letniej Grand Prix (w Wiśle, Einsiedeln i Courchevel) pod kątem zawodów w lotach narciarskich. Przypomnijmy, że według testowanych reguł, punkty z kwalifikacji były wliczane do końcowej noty zawodnika, a w samym konkursie rywalizowały cztery grupy skoczków po 12 osób.

Dodatkowo FIS postanowił zwiększyć tolerancję wielkości kombinezonów, które od zimy 2014/2015 będą mogły był większe o 1-2 cm niż dotychczas. W stroje skoczków będą mogły być także wszyte specjalne gąbkowe „ochraniacze” na kręgosłup. Ich testy były przeprowadzane zeszłej zimy (m.in. podczas PŚ w Planicy), mają się jeszcze odbyć w październiku w Einsiedeln z udziałem skoczków z Austrii, Niemiec i Szwajcarii.

Dyrektor Pucharu Świata Walter Hofer oznajmił też, że kalendarze zawodów FIS na sezon 2015/2016 zostaną zatwierdzone w późniejszym terminie w związku z dużą liczbą organizatorów chętnych wziąć na siebie odpowiedzialność przeprowadzenia konkursów.

 

Źródło: FIS

 
Podziel się:

Dodaj komentarz