Puchar Prezesa PZN: Zapotoczny zwycięża w Zakopanem, Kot w klasyfikacji generalnej

Zapotoczny Andrzej FIS.Cup .Szczyrk.2014 fot.Katarzyna.Sluzewska - Puchar Prezesa PZN: Zapotoczny zwycięża w Zakopanem, Kot w klasyfikacji generalnejAndrzej Zapotoczny odniósł bardzo pewne zwycięstwo w dzisiejszym konkursie skoków o Puchar Prezesa PZN na Wielkiej Krokwi (K-120 / HS-134) w Zakopanem. Dzięki wygranej w poprzednich zawodach i przyzwoitemu występowi dzisiaj – triumf w klasyfikacji generalnej zapewnił sobie Jakub Kot.

Kot Jakub lot fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Puchar Prezesa PZN: Zapotoczny zwycięża w Zakopanem, Kot w klasyfikacji generalnej
Jakub Kot, fot. Julia Piątkowska

Andrzej Zapotoczny reprezentujący klub AZS Zakopane, triumfował, w obu seriach oddając najlepsze skoki – 130,5 i 128,5 metra. Drugie miejsce zajął reprezentant kadry A – Jan Ziobro (128,0 / 124,0 m), a na trzecim stopniu podium uplasował się skoczek kadry B – Krzysztof Miętus (127,0 / 123,0 m).

Za czołową trójką z kilkunastopunktową stratą do podium uplasowali się dwaj juniorzy – Przemysław Kantyka i Adam Ruda. Szósty był Grzegorz Miętus.

Siódme miejsce zajął Jakub Kot, dzięki czemu utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Prezesa PZN 2014 i triumfował w tegorocznym cyklu (475,6 pkt). Przypomnijmy, że pierwszy konkurs odbył się w Wiśle-Malince – tam właśnie, wygrał starszy z braci Kotów. Drugie miejsce w kalsyfikacji generalnej zajął Andrzej Zapotoczny, a trzeci był Dawid Jarząbek.

W dzisiejszych zawodach wzięło udział 47 zawodników.