You are currently viewing Katharina Althaus ze złotem seniorskich mistrzostw Niemiec

Katharina Althaus ze złotem seniorskich mistrzostw Niemiec

Normalna skocznia w Hinterzarten (Rothaus-Schanze K-95 / HS-108) była wczoraj miejscem rozegrania mistrzostw Niemiec kobiet. Złoty medal – podobnie jak w rywalizacji juniorów – wywalczyła Katharina Althaus, która nie dała swoim krajowym rywalkom żadnych szans.

Katharina Althaus wywalczyła tytuł mistrzyni Niemiec jako jedyna oddając dwa skoki powyżej setnego metra (100,5 / 102,5 m). Drugie miejsce, tak jak w rywalizacji juniorskiej, zdobyła Gianina Ernst (97,0 / 99,5 m), a na trzecim stopniu podium uplasowała się mistrzyni olimpijska z Soczi – Carina Vogt (95,5 / 100,0 m).

Za czołową trójką znalazły się: Svenja Wuerth, Anna Haefele i Ulrike Graessler. W zawodach wzięło udział 16 skoczkiń.